13. aprillil avati kultuuriklubi Kelm kunstiprogramm „Pinnalaotus ja läbilõige”, mille eesmärk on kaardistada kõikvõimalikke ruume, mis Vaimu tänava nurgakeldriga kattuvad, sellest läbi jooksevad, seda minevikus täitnud on või mille saabumine, Kelmiga põimumine, on alles ees. Uurisime kuraator Siim Preimanilt klubi kohta lähemalt.

Sten Eltermaa ja Sven Parkeri teos, mis on valminud spetsiaalselt Kelmi kunstiprogrammi „Pinnalaotus ja läbilõige” jaoks

Sten Eltermaa ja Sven Parkeri teos, mis on valminud spetsiaalselt Kelmi kunstiprogrammi „Pinnalaotus ja läbilõige” jaoks

Mis on Kelm?

Kultuuriklubi Kelm on uus baar-projektiruum, mis asub Tallinna vanalinnas Vaimu tänava nurgakeldris. Klubi eesmärk on pakkuda ühe katuse all häid olemisi ja elamusi nooruslikele loomeinimestele.

Miks Kelm loodi?

Poisid leidsid mingil hetkel, et nad tunnevad ühiselt puudust sellisest vabameelsest kohast, kus loomeinimesed end koduselt saaksid tunda ja kus iga päev midagi toimuks. Unistus otsustati üheskoos ellu viia. Mind kaasati millalgi märtsi esimeses pooles spetsiaalselt kunstiprogrammiga tegelema. Kuigi kõik projektiruumis toimuv arutatakse omavahel läbi, on igaühel meist valdkond, millele keskenduda. Mis tahes üritusi korraldama on oodatud kõik, tuleb aga ise end pakkuda ning koos jõuame kindlasti parima lahenduseni.
Minul isiklikult oli päris mõnus näha pärast „Pinnalaotuse ja läbilõike” avamist inimesi pühapäeva õhtul kella ühe-kaheni meie juures aega veetmas, kusjuures nii mitmedki istusid arvutite taga, tegid tööd või tegelesid oma loominguga. Olen ise väga sotsiaalse loomuga ning vajan värvikaid inimesi ja uusi ideid nagu kala vett. Kui ma muidu kondan arvutiga erinevate kohvikute ja baaride vahet, siis mul on hea meel, et nüüd on olemas ka koht, kus võin alati häid inimesi kohata.

Kes on „poisid”?

Peamisteks eestvedajateks on Siim Lootus, Mihkel Matkevicius, Arvid Pirn, Siim Preiman, Sebastian Talmar, Uku Talmar ja Johannes Valdma. Ühtlasi peab märkima, et klubi ei oleks olemas ilma loendamatute nõuandjate, abikäte, aga eelkõige sõpradeta, kes kõik Kelmi tegemistega seotud on. Selline avatus ja paindlikkus kindlustab minu arvates kultuuriklubi kiire reageerimisvõime ja kvaliteedi, sest kaasa löömas on kõik, kes enda ja teiste loomingu vastu huvi tunnevad.

Mis Kelmis toimuma hakkab?

Projektiruumis toimuvad kontserdid, loengud, omaloominguõhtud, näitused, vestlusringid jne, võimalused on piiramatud.

Kust saab kõige operatiivsemat infot?

Täpsemat infot saab kultuuriklubi Kelm Facebooki lehelt või kirjutades meile meiliaadressil kultuuriklubikelm@gmail.com.