Homme, 8. mail toimub järjekordne Abstraktsioonide Öö, sedapuhku uutesse suurematesse ruumidesse kolinud Kultuuriklubis Kelm (Vene 33). Seekord aitavad maailma kildudest kokku panna Mart Avi ja Ajukaja, Eeter, Kulgurid ning Tont ja Kaja Vari elava muusikaga ning Andres Lõo, Katja Adrikova, Kaur Garšnek & Miss Katrin, Estrada, Aivar Tõnso ja Tanel Paliale stiiliülese eklektilise plaadimuusikaga. Visuaale loovad Solaris ja Tencu.

Mart Avi. Foto: Ingrid Kohtla

Mart Avi. Foto: Ingrid Kohtla

Ajukaja ja Mart Avi esinevad seekord tavapärasest erineva kajaga, rääkides kontserdil elektrooniliste masinate saatel ja sekka lauldes kuradi antropomorfsetest kehastustest, tedrekanadest, koridorides ekslemisest ja muustki.

Eeter toob kuulajani muusikat, kus on lubatud rõõmuga katsetada ja mõnuga eksida. Elektroonika, hääle ja klaveri abil luuakse keskkond, milles sile-kriipiv ambient kohtub psühhedeelse toorfolgiga.

Kulgurid (Taavi Laatsit ja Aivar Tõnso) on juba 90ndate aastate lõpust tegutsev, kuid end üliharva avalikkusele näitav retroulmekõlalist elektronmuusikat viljelev kooslus, kelle seni ainus album „Reisimuusika” (Ulmeplaadid, 2008) iseloomustab hästi muusika loomisel peamiseks inspiratsiooniallikaks olnud sise- ja väliskosmilist avarust ja kättesaamatute maailmade kogemise ihalust.

Eksootilist bassimuusikat viljelevad Tont ja Kaja Vari on lubanud homme jagada helisid oma varasematelt avastusretkedelt. Lubatakse küllaga bassi ja Kaja Vari lisab selleks korraks Tondi muusikale aparaaditehasest pärinevate masinate hääli.

Abstraktsioonide Öö sari sai alguse 2008. aastal. Abstraktsioonide Ööl on varasemalt üles astunud esinejad nagu Vul Vulpes, Algorütmid, Galaktlan, Filastine ja Nova.

Liitu homse Abstraktsioonide Öö publikuga virtuaalruumis.