Kui mitte muu, siis need ämblikke kujutavad hiiglaslikud skulptuurid tulevad ikka tuttavad ette. Olgu siis Bilbao Guggenheimi muuseumi kõrvalt või Tate Moderni galeriist. Aga see on ainult üks osa Louise Bourgeois’ loomingust, millest vändatud dokumentaalfilmiga jätkub sel kolmapäeval Kumu kunstiteemaliste filmide programm.

Louise Bourgeois filmi „Louise Bourgeois: ämblik, armsam ja mandariin” plakatil

Louise Bourgeois filmi „Louise Bourgeois: ämblik, armsam ja mandariin” plakatil

Marion Cajori ja Amei Wallachi film „Louise Bourgeois: ämblik, armsam ja mandariin” on visuaalne teekond selle 98-aastaseks elanud moodsa kunsti ja feminismi ikooni ellu ja mõttemaailma. Ajavahemikus 1993–2007 üles võetud unikaalne ja usalduslik materjal annab tunnistust erakordselt säravast loojast, kes muutis oma traumaatilised lapsepõlvemälestused kunstilisteks objektideks.

Aastal 1982 sai Bourgeois’st esimene naiskunstnik, kellele New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseum pühendas retrospektiivi.

Film kuulub Kumu 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis toimuva näituse „Anu Põder. Haprus on vaprus” publikuprogrammi, et luua paralleel kahe 20. sajandi suure skulptori loomingu vahele. Nii Anu Põdra kui Louise Bourgeois’ kunstnikuteed iseloomustavad loominguline kindlameelsus, mängulisus, inimlikkuse selge tunnetamine ja haavatavuse tajumine.

Kolmapäeval, 24. mail kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse Rebeka Põldsam.

Kell 17 on võimalik osaleda ka Feministeeriumi kuraatorituuril näitusel „Anu Põder. Haprus on vaprus”. Ka selle viib läbi Rebeka Põldsam.

„Kumu dokumentaal” on iganädalane dokumentaalfilmide sari, mis keskendub kunstile ja kultuuriteemale laiemalt. Sarja korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs linastustele on prii.

Lisainfot leiad siit.