Sel aastal toimub Tartus neljas ja ühtlasi viimane Õnnekonverents – see on kontseptuaalne konverents, mis ongi pühendatud õnnele selle erinevais tahkudes, nägudes jne. Kui varasemate aastate Õnnekonverentsid keskendusid paremate maailmade otsingu(te)le ning äärmuste ja äärealade vaatlemisele, siis selleaastase Õnnekonverentsi alateema on „Õnne(lik) lõpp”.

Berk Vaher Õnnekonverentsil 2012. Foto: Kaja Pae

Berk Vaher Õnnekonverentsil 2012. Foto: Kaja Pae

Kirjandusteadlane Jaak Tomberg räägib õnne jagatavusest, semiootik Tanel Pern kõneleb utoopia õnnelikust lõpust. Filosoofid Märt Põder ja Eik Hermann räägivad vastavalt teemadel „Teesid õnne täiusest” ning „Õhusolevuse äranimetamisest”. Folkorist Kärri Toomeos-Orglaan võtab Õnnekonverentside kontekstis lõpuks ometi jutuks muinasjutulise õnne ning kirjanik ja näitleja Jim Ashilevi kõneleb valge kassi kasukast, millest me keegi kuigi palju veel ei teagi.

Õnnekonverents ei ole ei akadeemiline ega poliitiline konverents, see on interdistsiplinaarne kultuurisündmus, kus vaadeldakse erinevaid võimalusi, distsipliine, versioone ja variante lähenemaks sellele ühele (tegelikult ammendamatule) teemale.

Õnnekonverents toimub Prima Vista kirjandusfestivali raames ja programmis 9. mail kell 16.00 Tartu Ülikooli vanas kirikuhoones/endises Tuubikumis aadressil Jakobi 1.

Terve konverentsi aja saab näha Kaja Pae ja Paco Ulmani ruumispetsiifilist, st konkreetselt TÜ vana kiriku põhjal ja tarbeks valminud kunstiteost.

Viimasele konverentsile kohaselt esitletakse sel aastal ka artiklite, esseede ja piltide kogumikku „Õnne kogum”, mis koondab paljugi Õnnekonverentsidel toimunust. Esitlus toimub vahetult pärast konverentsi ehk 9. mail kell 19.45 sealsamas TÜ endises kirikuhoones.