14. augustil toimub Lasnamäe Kivila spordipargis alternatiivse kultuuri ja muusika linnafestival GROM. Teiste hulgas astub lavale Shortparis Venemaalt ning selle suve ainsa Tallinna kontserdi annab Tommy Cash, kes esitleb oma viimast plaati „Moneysutra”.

Shortparis. Foto: Victor Yuliev

Lisaks on esimeste väljakuulutatud artistide hulgas krautrock’i grupp Gnoomes Venemaalt, industriaalne postpungi projekt AKLI Leedust ning kohalikud kangelased Zahir ja Bible Club. Festivali programm täieneb jooksvalt, lisanduvad ka eel- ja järelsündmused.

„Meil on erakordselt hea meel lõpuks välja hüüda GROMi esimesed artistid. Vähemalt sama hea meel on, et leidsime võimaluse korraldada festival Kivila pargis – Lasnamägi on atraktiivne ja põnev koht kõikide oma eripäradega, kus ei ole siiani sellist festivali tehtud. Väljasõit Kivila parki on tavapäraste sihtkohtadega võrreldes selge vaheldus,” ütleb festivali peakorraldaja Roman Demtšenko.

Lasnamäe linnaosa vanema Vladimir Sveti sõnul on positiivne näha, et Lasnamäed on hakatud avastama kultuuripaigana ja teadvustama linnaosa väärtust. „Loodan, et Lasnamäe rohelises vööndis asuv Kivila ehk Tondiloo park muutub populaarseks sündmuste läbiviimise paigaks eri muusikamaitsega inimestele. Mõistagi on tegemist väljakutsega korraldajatele – et sellistes kohtades suuri sündmusi läbi viia, tuleb osata leida ühine keel kohaliku kogukonnaga. Oluline on see, et sündmus kujuneks mitte ainult peoks kontserdi külastajatele, vaid leiaks oma koha ka kohalike südameis,” kinnitab ta.

Üritus Facebookis