Laupäeval, 8. veebruaril kell 19.00 esietendub Endla Teatri Küüni saalis Neil LaBute’i moodne armastuslugu „Eedeni aed”. Lavastajaks on EMTA lavakunstikooli 26. lennu lavastajatudeng Laura Mets.

Ameerika näitekirjanik Neil LaBute esitab oma moodsa klassika hulka paigutatud teosega mitmeid olulisi küsimusi. Mis on armastus ja mis on kunst ning kui kaugele ollakse valmis nende nimel minema? Ja mis on lõpuks tähtsam – sisu või vorm?

Tagasihoidlikul ja kogenematul Adamil ei ole naiste seas kunagi eriti lööki olnud. Kuigi tal olid tunded oma ülikoolikaaslase Jenny vastu, ei julgenud ta tüdrukut välja kutsuda ning nüüd on Jenny kihlatud hoopis Adami parima sõbra Phillipiga. Kui aga Adam kohtub muuseumis juhuslikult seksika ja enesekindla kunstniku Evelyniga, tekib nende vahel kiiresti kirglik ja intensiivne armastuslugu, mis pöörab Adami elu täielikult pea peale. Füüsilised ja psüühilised muutused, mis Evelyni mõjul Adamiga toimuvad, tekitavad tema sõprades üllatust. Näidendi finaalis toimub tegevuses aga ootamatu pööre, mis keerab sündmustele uue vindi peale.

Mängivad Kaili Viidas, Tambet Seling, Kati Ong (külalisena) ja Bert Raudsep. Lavastuse kunstnik on Rosita Raud (külalisena), valguskunstnik Margus Vaigur.

Lavastus on Laura Metsa lavakunstikooli diplomitöö.

Etendused Endlas: 8.02, 13.02, 19.02, 27.02. ja Tallinnas NO99 Teatris: 31.03 ja 1.04.

Lavastuse klipp:

Endla teatri mängukavaga tutvu siin.