Reedel, 15. juunil kell 16 avab Laura Põld Kunda Tsemendimuuseumis oma täienduse muuseumi püsiekspositsioonile.

Laura Põld. Foto: Priit Mürk

Laura Põld. Foto: Priit Mürk

Kunstnik loob püsinäituse sisse alternatiivse teekonna, jutustades samuti linna, sealsete loodusressursside ja tootmise ajalugu, kuid tehes seda abstraktsemalt ja poeetilisemalt.

Kunda vana tööstusmaastik, pudelahjude säilmed, AS Kunda Nordic Cement tänapäevase tehase tootmisprotsessid ja toormaterjali karjäärid – kõik see on inspireerinud Laura Põldu näituse loomisel. Kui vana tsemenditehase karismaatilised varemed on liiga ohtlikud, et külastajaid sinna juhtida, toob kunstnik midagi arhitektuuripärandi tunnetusest hoopis siseruumidesse, luues monumentaalsed objektid, milles on leidnud koha nii kunagine linna Vabatahtliku Tuletõrje Ühingu seinaleht Herilane, keraamilised objektid kui ka leitud kivistised.

Kunstnikule omased voolavad vormid ja materjalikasutus ei tõmba konkreetset piiri loodusliku ja tehisliku, leitud objektide ja omaloodu, uue ja vana vahele. Olles oma loomingus väga protsessikeskne kunstnik, jõuab Põld lõpliku vormistuseni katsetades ja materjalidega mängides. Võttes seekord lähtekohaks kohaliku Lontova kihistu „sinisavi”, eksperimenteeris Põld loodusliku savikrohvi valmistamise võtetega, kohandades seda oma skulptuurilaadsete objektidega.

Avanädalavahetusel toimuvad ringkäik näitusel koos kunstnikuga, tuur vanal tehasemaastikul Uno Trummi juhatamisel ja palju muud.

Kunstibuss väljub Tallinnast Kundasse reedel, 15. juunil. Kõigil huvilistel palutakse registreeruda aadressil ev100@cca.ee või telefonil 510 9125. Pilet Kundasse maksab 12 eurot.

Näitus jääb avatuks 30. septembrini.

Lisainfot leiad Facebookist.