Liis Ring – Åker (2018)

2014. aastal avaldas Liis Ring artistinime cirkl alt debüütalbumi „Fables of a Faraway Land”, mis sai paljude kriitikute sooja vastuvõtu osaliseks.

2014. aastal avaldas Liis Ring artistinime cirkl alt debüütalbumi „Fables of a Faraway Land”, mis sai paljude kriitikute sooja vastuvõtu osaliseks.

Järgnes vinüüli kujul ja juba Liis Ringi nime alt EP „Satori”, mille kõlapilt on debüüdiga võrreldes kontseptuaalsem ja väljenduslaadilt eksperimenteerivam.

Eelmise aasta viimastel päevadel nägi ilmavalgust „Åker”, mida saab kuulata digitaalselt või sinistel kassettidel. See materjal on sümbioos kohavaimupiltidest, mis on jäädvustanud kauamängival field recording’utena elu lennujaamas, loodust selle juhuslikkusega (linnud, tuul, mets) või Vargö merekohinat. Seetõttu on „Åker” üsnagi intiimne päevik kosmopoliitse loojanatuuri tähelepanekutest (siinkohal märgiks ära avaloo „C of leaves”, mis on segu eesti ja rootsi keelest).

Liis Ringi mahe vokaal kahes akustilises loos, üks („nomad, hunter, lover”) esitatud klaveri ja teine („sjö”) kitarri saatel, kannab endas haprust ja alalhoitud usku. Nende kõrval on plaadil elektroonilisema kõlapildiga ja dramaturgiliselt pingestatud „one night with Serge” ning pisut psühhedeelne „寿司の音楽 yesyesyes”, milles puhkpillisektsioon rikastab tumeda kõlakontuuriga loo progressiivsust.

Kuigi teos koosneb kuuest väga eriilmelisest palast, mis kõlavad esmamuljel kokkupanduna üsnagi eklektiliselt, hoiab miski sidusainena „Åkerit” nii osavalt koos, et tulemuseks on suurepärane plaat, mida kuulata ja nautida konstantselt korduses.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Plaadiarvustus: cirkl – Fables of a Faraway Land (Õunaviks, 2014)

Plaadiarvustus: cirkl – Fables of a Faraway Land (Õunaviks, 2014)

cirkl ehk Liis Ring olevat sattunud oma leibeli huviorbiiti nii, et Elleri kooli taustaga neiu riputas mõned lood SoundCloudi, Õunaviks sattus neile pooljuhtumisi peale ja tahtis kohe plaadi teha… Kõlab nagu muinasjutt? Aga „Fables of a Faraway…
Jan Helsing – Käed (2019)

Jan Helsing – Käed (2019)

2012. aastal sündinud eesti indie-roki ja dreampop’i klassikute (Pia Fraus, Imandra Lake, Dreamphish, Wolfredt) mitmest liikmest ja kirjanik Jan Kausist koosnev sõpruskond-rokigrupp hoiab eesti indie-loomakest kenasti kaitse all. 2019. jaanuaris ilmunud LP „Käed” tatsab oma olmepoeetilist eksistentsi kindlatel radadel ega lase neil rohtuda.
Black Merlin – Kosua (Island of the Gods, 2018)

Black Merlin – Kosua (Island of the Gods, 2018)

„Kosua” on helidokument Black Merlini rännakust Paapua Uus-Guineas, kus ta salvestas ümbritseva subtroopika kihavust ja kohaliku hõimu traditsioonilisi laule, komponeerides neist albumi jagu eksootilist ambient’i.
Müürileht