Linnafestival GROM MMXX toimub juuni asemel 27.-28. novembril, endiselt Uue Loomingu Majas Tallinnas (Kopli 93). Kinnitatud artistidest esimesed kaheksa on Sleaford Mods (UK), Andy Stott (UK), Monolord (SE), Cabaret Nocturne (BE), Jaakko Eino Kalevi (FI), Jozef Van Wissem (NL), This Gift Is A Curse (SE) ja Kannabinõid (EE).

Sleaford Mods. Foto: press

Sleaford Mods. Foto: press

„Ehkki Eestis ei ole ametlikku korraldust suvesündmuste tühistamiseks, on siiski ilmselge, et eriolukord mõjutab kõiki lähikuudel toimuvaid suuremaid sündmuseid. Teiste riikide käitumist ning riigijuhtide eraldiseisvaid sõnumeid kaaludes peab lisaks arvestama võimalusega, et suuremate sündmuste jaoks ei sütti ka rangema režiimi lõppedes rohelist tuld. Isegi kui peaks juhtuma, et festivalid on juuniks lubatud, ei saa me garanteerida, et GROM saab toimuda plaanipäraselt. GROM MMXX esinejate nimekirjas on üle pooled väliskülalised ning erinevate riikide erinev lähenemine eriolukorrale ja erinevad piirangud tähendavad kahjuks, et võimatu on garanteerida kõikide artistide Eestisse saabumist. Me ei tahtnud siiski leppida, et aastal 2020 ei saa festival toimuda. Seetõttu oleme korraldusmusklit pingutanud ning viime festivali üle uutele kuupäevadele. Panime selle aasta festivali alla palju siirast tööd, kogusime hämmastava line-up’i ning moodustasime ilusa kunstiprogrammi. Esimene GROM festival tuleb väga eriline ja me loodame näha teid kõiki Uue Loomingu Majas!” räägib festivali peakorraldaja Roman Demchenko.

Kinnitatud artistidest esimesed kaheksa on: terav, nutikas, energiline ja naljakas UK duo Sleaford Mods; legendi staatuse saavutanud Manchesteri produtsent Andy Stott; kaalukate ja painavate riffide meisterbänd Monolord Rootsist, põrandaaluses elektroonilises skeenes juba 90ndatest saati laianud Belgia produtsent Cabaret Nocturne; põhjanaabrite kuulsaim trammijuht ja soolo-artist Jaakko Eino Kalevi; Hollandi avangard-helilooja ja lautomängija Jozef Van Wissem; esmakordselt Eestisse jõudev uue põlvkonna black metal’it esindav This Gift Is A Curse Rootsist ning kodumaine, Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal parima metal-albumi tiitliga pärjatud Kannabinõid. Kokku on programmi plaanitud üle kahekümne artisti, kes esinevad kolmel laval.

„Paraku ei saanud osa juuniks väljakuulutatud artiste osaleda uutel kuupäevadel. Töötame selle nimel, et tuua need artistid teieni juba selle aasta jooksul – Alcest, She Past Away, Selofan, Hexis ja teised. Nendele, kellel oli pilet GROMile ostetud märtsi lõpu seisuga, on sissepääs nende artistide uutele kontsertidele tasuta,” lisab Roman.

Üritus Facebookis.