Kunstnik, moedisainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Marit Ilison, kes osaleb juba teist korda Londoni moenädala raames toimuval näitusel, valiti 312 kandidaadi seast maineka Hyéres’i moekonkursi 10 finalisti sekka.

Foto: The Stimuleye

Foto: The Stimuleye

25.–28. aprillini 2014 toimuv Hyéres’i moe- ja fotograafiafestival leiab aset juba 29. korda ning on omataoliste seas mainekaim. Aprilli lõpul voolab vahemereäärsesse linna kogu moemaailma koorekiht, et avastada ja tutvuda hetke kõige andekamate uute talentidega. Võitjate seast leiab maailmakuulsad nimed nagu Viktor & Rolf, Gaspard Yurkievich, Sandra Backlund, Christian Wijnants jt. Sel aastal laekus konkursile 312 tööd, mille seast valiti välja 45, mida esitleti Kenzo moemajas konkursi žüriile, kes omakorda valis välja 10 finalisti.

Sel aastal on moetööstuse tipp-professionaalidest koosneva žürii eesotsas Kenzo moemaja loovjuhid ning eduka moebrändi ja concept store’i Opening Ceremony asutajad Carol Lim ja Humberto Leon, näitlejanna ja disainer Chloe Sevingy ning ajakirjade Vogue UK, In Style, V Magazine ja V Man esindajad.

Eelmistel aastatel on eestlastest finaali jõudnud andekas kudumidisainer Ragne Kikas, kes töötab nüüd jaapani kultusdisaineri Yohji Yamamoto moemajas unikaalkudumite disainerina.

Ilisoni kontseptuaalne kollektsioon „Longin for Sleep” /„Magada tahaks” on inspireeritud igavikulisest soovist natuke kauem ja rohkem magada ning valmistatud vanadest nõukogude-aegsetest villastest tekkidest.

Marit Ilison on kunstnik, vabakutseline disainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, kes on oma töid eksponeerinud nii Eestis kui välismaal.

Hetkel on Marit Ilison ajakirja ELLE ja moeplatvormi MUUSE poolt korraldatava disainerite konkursi Nordic Talent 2014 poolfinaalis ning 13.–23. veebruarini osaleb Ilison Eesti väljapanekul Londoni moenädalal International Fashion Showcase’il „Fashion Now: Estonia”.

Ilisoni töid on kajastanud näiteks Vogue.fr, Vogue Italia webzine, Dezeen.com, It’s Nice That, VICE Magazine jt.

Tutvu Marit Ilisoni loominguga lähemalt tema veebilehel.