Kesk- ja Ida-Euroopa keskkonnaorganisatsioonide võrgustik CEEweb for Biodiversity on välja kuulutanud konkursi, kuhu oodatakse lühifilme põllumajandusest, ringmajandusest ehk materjalide taaskasutusest ning Euroopas elavatest loomadest ja loodusest.

Oktoobri lõpuni kestvale konkursile oodatakse filme järgmises kolmes kategoorias, mis kas tõstavad teadlikkust mõnest keskkonnaprobleemist või pakuvad sellele välja lahenduse.

1. Väike on ilus – kuidas minna intensiivpõllumajanduse asemel tagasi üle kohalikule jätkusuutlikule tootmisele?
2. Ringiratast – lahendus meie planeedi ressursipuudusele on ringmajandus. Tarbimiskultuuri asemel vajame majandussüsteemi, mis ei raiskaks planeedi maavarasid, vaid oleks tööstuslik sümbioos.
3. Käitu loomulikult – kaitse Euroopa loodust. Ibeeria ilveseid on alles ainult sadakond. Vahemere munkhülgeid on järel vähem kui 500 isendit. Euroopa naarits on väljasuremisohus. Neid ja teisi 1200 kaduvat liiki kaitseb praegu ainult Natura 2000 võrgustik. Siia kategooriasse oodatakse filme Euroopa imelisest loodusest, et näidata, et see on kaitsmist väärt.

Kuni 4 minuti pikkuseid filme ükskõik millises žanris (dokumentaal, animatsioon, lavastus jne) oodatakse konkursile kuni 31. oktoobrini 2016. Loe auhindade, kategooriate ja konkursi kriteeriumite kohta täpsemalt siit.

Üks möödunud aasta filmidest, autoriks Susnata Paul Indiast. Teised 2015. aasta filmid leiad siit.

Esilehe foto: Robert Pall