Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda ootab mardipäeva, 11. novembrini ettepanekuid käesoleva aasta Hiie sõbra aunime andmiseks.

Maardu hiis. Foto: Wikimedia Commons

Maardu hiis. Foto: Wikimedia Commons

Hiie sõbra aunime võib anda inimesele, ühendusele või asutusele, kelle sihikindla tegevuse tõttu on mõni ajalooline looduslik pühapaik säilinud või selle seisukord paranenud, Maavalla rahvas saanud rohkem teada meie maa looduslikest pühapaikadest ning tänu kellele on Maavalla looduslikud pühapaigad paremini kaitstud.

Seni on Hiie sõpra valitud kaheksal korral. Varasemad Hiie sõbrad on hiite uurija, kaitsja ning pärimuse tutvustaja Ahto Kaasik (2016), kolme hiiefilmi autor Rein Maran (2015), Purtse Hiiemäe kaitsja Kaja Toikka (2014), Kanepkaula kivi hoidjad Helmi Kaljurand, Tambet Torpan ja Tarmo Kasikov (2013), ristipuude uurija ja hoidja Marju Kõivupuu (2012), Maardu Hiiemetsa lageraide peataja Jaanus Hiis (2011), Lehmja hiietammiku kaitsja Mari-Ann Remmel (2010), kümmekond aastat Paluküla Hiiemäge kaitsnud Lembi Välli, Arvi Sepp ja Toivo Sepp (2009), Muhumaa pühapaikade eestkostja Martin Kivisoo ja noor Hiie sõber Minni Saapar, kes kaardistas Saaremaa Pihtla valla pühapaigad (2008).

Ettepanekuid võib saata aadressil koda@maavald.ee või Maavalla Koda, Pärnu mnt 28-9, Tallinn 10141.

Käesoleva aasta Hiie sõber kuulutatakse välja 2. detsembril Eesti Rahva Muuseumis toimuval Hiie väe aastasündmusel, kus toimub ka hiite fotovõistluse võitjate autasustamine.