7–9. mail toimub esmakordselt Tallinn Comedy Festival, mis toob Tallinnasse kokku meelelahutajad Eestist ja mujalt maailmast. Kolme päeva jooksul astuvad neljal laval publiku ette ligikaudu kakskümmend tuntud esinejat läbisegi veel avastamata talentidega.

Andrew Maxwell

Andrew Maxwell

Stand-up-kultuur on Eestis jõuliselt kanda kinnitanud ning arenemas, regulaarselt toimub nii väikeseid nö. avatud mikrofoni üritusi kui suurte staaride show’sid,” kommenteerib Karl Kermes Tallinn Comedy Festivali korraldustiimist. „Puudu on aga ühine ettevõtmine, mis selle tiheda tegevuse kontsentreerituna inimesteni tooks. Koht, kus tõsised comedy-fännid saaksid näha oma praegusi lemmikuid ja avastada uusi, ning laiem avalikkus teeks esmatutvust selle üsna uue žanriga. Ja olgem ausad, oluline tõuge festivali korraldamiseks tuli sellest, et mulle kohutavalt meeldib hea nali,” lisab ta.

Festivali peaesinejatena toob festivali välisprogrammi eest hoolitsenud Andrus Purde välja iiri koomiku Andrew Maxwelli, Ühendkuningriikide alternatiivkomöödia ühe teerajajatest Simon Munnery, USA karakterkoomiku Will Frankeni ning Eesti oma Peeter Oja ja Jan Uuspõllu. „Programmi koostasime selliselt, et midagi leiab endale nii tõeline comedy-gurmaan kui ka selle žanriga vaid teleri ja Youtube’i kaudu tuttav asjaarmastaja.”

Tallinn Comedy Festival toimub Von Krahli teatris ja baaris, kohvikus Sinilind ning Nokia Kontserdimajas. Esmakordselt toimub komöödia-show ka klubis Hollywood. Programm ning ka esinemispaikade nimekiri on veel täiendamisel. Peatselt kasvab nii kohalike kui muu maailma esinejate nimekiri, millel saab silma peal hoida veebiaadressil www.comedyfestival.ee.

Festivali käigus kuulutatakse välja stand-up-kultuuri edendamiseks loodud Naljastipendiumi esimesed laureaadid. Aega stipendumitaotluse edastamiseks on 1. aprillini. Taotlusi saab esitada siin.

Festivali korraldavad Eestis juba aastaid tegutsenud komöödiarühmitused Monoteater ja Komeediklubi koostöös Kinoteatri ja teiste valdkonna edendajatega.