Kino Sõprus jätkab kontserdisarjaga Kino Sõprus Live, mille raames astub kolmapäeval, 23. aprillil Sõpruse lavale Forest Swords Inglismaalt.

Matthew Barnes ehk Forest Swords

Matthew Barnes ehk Forest Swords

Forest Swords on Liverpoolist pärit Matthew Barnesi sooloprojekt. Barnes’il on väga range visioon sellest, millisena peab kõlama tema muusika ning välja nägema sellega kaasas käiv pildimaterjal. Seepärast lindistab ja miksib ta kõik otsast lõpuni ise, meisterdab omal käel valmis plaadikaaned ning live-etteasteid saatvad visuaalid. Oma viimast plaati “Engravings” lihvis ta juttude järgi ühe Inglismaa maakolka põldudel päev päeva järel, niikaua kuni arvuti aku vastu pidas.

Forest Swordsi esikplaat, EP „Dagger Paths” mängib unenäolises atmosfääris dub’i, techno, hip-hopi ning isegi r&b-ga. Seejuures on plaadil prominentne roll kitarril, mis tumedatesse toonidesse kummitava jäävate meloodiatega värvi lisab. Aastal 2010 valis Briti muusikaväljaanne Fact Magazine „Dagger Pathsi” aasta albumiks. Seejärel ründasid Barnes’i plaadifirmad ja PR-tegelased, kes üritasid muusikut muusikatööstuse tormiliselt pöörlevasse rattasse imeda: kiiresti uus plaat, kohe ringreis, kiiruga kuulsaks! Barnes astus sammu tagasi, otsustades jätkata musitseerimist omas tempos.

Möödunud aastal New Yorgi plaadifirmale Tri Angle salvestatud album „Engravings” on enesekindlam ning täpsemini välja joonistatud kui tema eelnev looming. Rütmi vaba voolavus on asendunud kindlamate struktuuridega, samas ei ole kusagile kadunud varemgi kohal olnud hüpnootilised kordused. Plaadi üldpilti iseloomustab julge minimalism.

Pitchfork on kirjutanud, et Barnes on osa uuest muusikute generatsioonist, kuhu kuuluvad ka James Blake, Bon Iver, Mount Kimbie, Burial ning Four Tet. Tema muusikat on iseloomustatud kui segu Ennio Morriconest ja varajasest Massive Attackist. Barnes on remiksinud Buriali, These New Puritansi, The Big Pinki jpt. Forest Swordsi live-esinemised on pälvinud muusikakriitikute heakskiidu tänu võimsale helishow’le ning spetsiaalsetele visuaalidele. Tallinnas astub Forest Swords lavale duona.

Pileteid saab hankida kino Sõpruse kassast ning Piletilevist.
Kino Sõprus Live Facebookis.