Junip, Temples, You Me at Six, MØ, FM Belfast ja Pompeya lisandusid Positivus festivali esinejatenimekirja. Samuti jõuavad festivalilavadele tagasi King Charles ning And So I Watch You from Afar. Positivus festival toimub 18.– 20. juulil Salacgrivas, Lätis.

Temples. Pressifoto.

Temples. Pressifoto.

José Gonzáleze meloodilise folkrokkbändi Junipi näol oli esialgu tegemist Gonzáleze ning tema lapsepõlvesõprade hobibändiga, kuid nüüdseks on Junip kanda kinnitanud tõsiseltvõetava psühhedeelilise rokkbändina. Nende oodatud debüütalbum „Fields” (2010) sai kriitikute ja muusikanautlejate sooja vastuvõtu osaliseks. Junipi värskeimat loomingut võib kuulda näiteks filmi „The Secret Life Of Walter Mitty” soundtrack’ilt.

Kuuekümnendate glämrokki esindab festivalil Temples. Bänd oli muusikamaailmas sensatsioon juba enne kui ilmus nende debüütplaat „Sun Structures” (2014). Noel Gallagher nimetas neid parimaks uueks Briti bändiks ning nad on juba üles astunud suurimatel muusikafestivalidel ning esinenud Hyde Parkis koos The Rolling Stonesiga.

You Me at Six (YMAS) on üks hetke populaarsemaid Briti poprokk-eksportbände. Oma hullumeelsete pungilike riffide ja põnevate poprefräänidega on YMAS vallutanud Briti edetabeleid, müünud välja Wembley staadioni ning liikunud pop-pungist edasi meloodilisema ning kaasaegsema roki juurde, üllatades ning rõõmustades publikut nii festivalidel kui kontsertsaalides.

Üks põnevamaid tõusvaid Taani indie-tähti on MØ (Karen Marie Ørsted), keda võrreldakse tihti esinejatega nagu näiteks Grimes, Twin Shadow ja Santigold. Juba esimesed kaks lugu tõid talle plaadilepingu Sonyga ning debüütalbum „No Mythologies to Follow” ilmus käesoleval aastal.

Mänguliselt nurjatu Islandi süntpopbänd FM Belfast on tõeline festivaliesineja, luues vaoshoidmatut muusikat endale ja oma publikule. Bändiliikmete arv varieerub kolmest 45-ni, olenevalt sellest, kes parasjagu vaba on. FM Belfast on positiivselt ootamatu ning nende instrumentidearsenal tõeliselt lai, mõnikord on laval isegi karjakellad.

King Charles on Lätis palavalt armastatud esineja. Sel suvel esitleb King Charles uusi lugusid oma peagi ilmuvalt albumilt. Kuningas on tuuritanud koos Laura Marlinguga, eelmise aasta peaesineja Noah and the Whale’iga ning samuti Mumford and Sonsiga, kellega koos salvestati ka lüüriline ballaad „The Brightest Lights”.

Saades inspiratsiooni diskost ning indie-rokist, kirjutab ambitsioonikas Moskva kvartett Pompeya suurepäraseid inglisekeelseid poplugusid. Bändi loomingus on kuulda kauneid meloodiaid ning kaasakiskuvaid kitarririffe. Äsja USAs tuuritades avaldas Pompeya kuulajaile muljet aasta suurimal muusikatööstuse üritusel SXSW.

Põhja-Iiri rokkbänd And So I Watch You From Afar (ASIWYFA) naaseb samuti Positivusele. Esimest korda astus bänd festivalil üles aastal 2010. Nende dünaamiline ja plahvatuslik instrumentaalmuusika sobib ideaalselt festivali heliribale.

Sel aastal esinevad Positivusel:

Kraftwerk
Ellie Goulding
The Kooks
Bastille
Junip
Temples
Laura Mvula
of Montreal
The 1975
King Charles
Daughter

FM Belfast
You Me at Six
Kid Karate
And So I Watch You From Afar
Birth Of Joy
Pompeya
jpt.