Mida mäletad sina üheksakümnendate mänguasjadest ja mängudest? Mudelautodega rallisõite autovaibal, barbidega seebiooperlikke suhtemänge, ööni kestnud teleka- ja arvutimängude lahinguid? Või midagi muud? Tartu Mänguasjamuuseum ootab sinu lugusid, fotosid ning videoid.

Troll. Foto: press

Troll. Foto: press

Oktoobris 2018 avatakse Eesti Rahva Muuseumis näitus elust 1990ndate aastate Eestis, mille märksõnadeks on kohanemine, uued väärtused, uued asjad, läänega suhestumine, toimetulek, isetegemise ja kodanikuühiskonna algus ning käsitletakse erinevaid teemasid nagu noortekultuur, lapsed, kodu, uus meedia ja infoühiskond, tööelu, jms.

Kuna Tartu Mänguasjamuuseum tegeleb lastekultuuriga, siis on ka nemad näituse tegemisse kaasatud ning lähemalt püütakse leida vastust küsimusele, kuidas oli olla laps 1990ndatel. Mänguasjamuuseumi tähelepanu keskmes on koolielu lõbusam pool – mida tehti vahetunnis, millised olid kõige popimad mänguasjad, mis toimus klassiõhtutel ja koolipidudel.

Lisaks sellele heidetakse pilk tollastele lasteorganisatsioonidele nagu ELO, gaidid ja skaudid ning vaadatakse, mis toimus arvutiklassides tegelikult, kui õpetaja valvas silm peal ei olnud.

Näituse tarvis oodatakse mälestusi koolist ja mänguasjadest. Eriti oodatud on ponide, trollide ja ämblikmeestega seotud meenutused.

Lugusid ja pilte võib saata otse Tartu Mänguasjamuuseumisse aadressil helena@mm.ee või laadida üles siin ja siin.