Mari Kalkuni „Ilmamõtsan” on noore muusiku kolmas ja uusim sooloplaat, millega tuuritatakse erinevais Eesti paigus, alustades 28. novembril Kumust ning lõpetades 6. detsembril Pärnus Endla teatris.

Mari Kalkun. Foto: Ruudu Rahumaru

Mari Kalkun. Foto: Ruudu Rahumaru

Kolmandal sooloplaadil kõlavad laulud on algtõuke saanud loodusest ja inimese eluringiga seotud pärimusest. Laulud on eesti, võru ja setu keeles, soomeugrilikku mõõdet lisab metsaneenetsist poeedi Juri Vella luule.

Pillidest eksperimenteerib Mari põhiliselt kanneldega, tuues selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse. Lisaks mängib ta harmooniumit, kellamängu ja kellukesi, jalatümpsu ja luuvurri.

Mari Kalkunilt on seni ilmunud neli albumit, neist kaks – „Üü tulõk” (2007) ja „Vihmakõnõ” (2010) – sooloplaadid. Tema muusikat on avaldatud ja ta on esinenud nii Euroopas kui ka viimasel ajal järjest tihedamini Jaapanis. 2015. aastal rahvusvahelise ansambliga Mari Kalkun & Runorun salvestatud album „Tii ilo” nomineeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui ka Soome muusikaauhindadel.

Täpsemat infot kontsertide kohta leiad Mari Kalkuni kodulehelt.