Eile avanes kunstniku ja disaineri Mariti Ilisoni veebipood, kust saab soetada disaineri uut naistekollektsiooni „Teine”.

Kollektsioonist „Teine”. Foto: Maiken Staak

Kollektsioonist „Teine”. Foto: Maiken Staak

Septembri lõpus esitletud kollektsiooni iseloomustavad hoolikalt valitud materjalid, hästiistuvad lõiked, mugavus ja kõrge kvaliteet. Kollektsioon on inspireeritud Mariti tegusatest sõbrannadest, kes jõuavad hommikustelt tolmustelt võtteplatsidelt õhtustele raamatuesitlustele ning saadavad vahepeal korda lugematul arvul suuri asju.

Selleks, et säästa loodust, materjale ja tööjõuressurssi, valmistatakse tooteid vaid tellimusel. „Tahan valmistada vaid asju, mida vajatakse. Usun, et maailma muutmine ja ka keskkonna säästmine algab enda sisemusest – hoolides endast ning valides vähem, kuid kvaliteetsemaid asju,” kommenteerib Marit Ilison.

Oluline rõhk on kvaliteetsetel kangastel ja mugavatel lõigetel: „Kunstnikuna huvitab mind suhe keha ja seda ümbritseva ruumi vahel ning rõivad on meie esimene, privaatseim ruum. Oma rõivastega soovin luua hubast keskkonda, mille sees on hea ja muretu olla,” ütleb disainer. „Näen oma rõivaid kui häid sõpru, kes sind hoiavad, kelle eest sina tahad hoolitseda ning kes jäävad kauaks sinu lähedusse.” Samuti on olulised väikesed detailid – näiteks tootedisaineri Liisa Kuusiku spetsiaalselt valmistatud 7-nurksed tammepuidust nööbid või käsitsitrükitud rõiva- ja riputussildid.

Kollektsiooni „Teine” esitlus toimus septembri lõpul Disainiöö moeprogrammi raames Kultuurikatla Aias. Esitluse muusikalise atmosfääri lõi Lauri-Dag Tüür ning meeldejäävas esitluses osales üle 70 modelli ja ja tantsija.

Kollektsiooni esitluse video:

Marit Ilison on kunstnik, vabakutseline disainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, kes on oma töid eksponeerinud nii Eestis kui välismaal, muu hulgas BIO EST festivalil New Yorgis ja Londoni moenädala raames. Ilisoni töid on kajastanud näiteks Vogue Italia webzine, Dezeen.com, It’s Nice That, VICE Magazine jt.

Marit Ilison osaleb 2014. aasta veebruaris juba teist korda ka Londoni moenädala raames toimuval International Fashion Showcase Eesti väljapanekul, mida organiseerib Eesti Disainikeskus koostöös Eesti Saatkonnaga Londonis.

Marit Ilisoni veebipoodi.