Viimasel ajal peamiselt kontseptuaalsete tööde, installatsioonide ning meestemoega tegelenud Marit Ilison tuleb üle nelja aasta moepubliku ette naistekollektsiooniga. Lisaks 28. septembril Kultuurikatla Aias toimuvale moeetendusele, kus saab näha ka Johanna Nurmi ja k00d.ee loomingut, avab Ilison HOP galeriis 26. septembril kell 18.00 ka kohaspetsiifilise näitus-installatsiooni „Teine”.

Moekunstniku ja disaineri Marit Ilisoni algsest sügavast huvist rõivaste vormi loomise ja konstrueerimise vastu on välja arenenud tõsine kirg luua erinevaid keerukaid mõttekonstruktsioone, vaadelda ruumi inimkeha, selle katte ja ümbritseva keskkonna vahel ning luua kogemuslikke inimmeeletega mängivaid teoseid. Parimateks näideteks on siinkohal Ilisoni varasemad tööd „70 puuvillast kitlit” ja ruumiinstallatsioon „Mets”.

Terviklikkust ja detaile silmas pidava looja jaoks on kõikide tööde, nii rõivaste kui ruumiinstallatsioonide juures kõige olulisemateks mõte ja tunne. „Olen huvitatud suhtest keha ja kanga ning installatsiooni ja ruumi vahel, mis kõik kokku annab inimesele tajutava aisingu kehast ruumis,” ütleb moekunstnik.

Uut ready-to-wear kollektsiooni iseloomustavad sõnad minimalism, mugavus, soojus, ajatus ja kõrge kvaliteet. Rõivad on loodud mõeldes tegusale naisele, kes lisaks heale väljanägemisele hindab ka seda, et paistaks välja kandja sisemine sära ja väärtused. Näitus „Teine” on jätk Ilisoni varasematele ruumi- ja kohaspetsiifilistele installatsioonidele „Lúmine Ibrentum”, „Värav” ja „Mets”. Meeldejäävate esitlustega esinenud kunstnikult on selgi korral oodata kogemusi, mis on põnevad nii moesõpradele ja kunstisõltlasele kui ka neile, kes muidu kunagi moeetendustele või galeriidesse ei satu.

Marit Ilison on kunstnik, vabakutseline disainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, kes on oma töid eksponeerinud nii Eestis kui välismaal, muuhulgas BIO EST festivalil New Yorgis, Londoni moenädala ja Helsingi Disaininädala raames. Ilisoni töid on kajastanud näiteks Vogue Italia webzine, Dezeen.com, It’s Nice That, VICE Magazine jt.

Tutvu Ilisoni tegemistega lähemalt tema kodulehel.