Pühapäeval, 24. aprillil toimuva Jazzkaare tasuta kontsertide päeva võtab Vabal Laval seekord kokku Marten Kuninga tribuut legendaarsele David Bowiele, kuid kevadvärskeid helisid võib tol päeval kuulda varahommikust hilisõhtuni. Lisaks saab džässiplaatide turul täiendust kodufonoteegile ja filmisõpru rõõmustavad muusikalised lühifilmid.

Marten Kuningas & Miljardid. Foto: Stina Kase

Marten Kuningas & Miljardid. Foto: Stina Kase

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on heaks traditsiooniks saanud Jazzkaare tasuta päeva programm sel aastal oluliselt mahukam, et rohkem muusikasõpru headest elamustest osa saaksid. „Kavast leiab nii ägedaid pereduosid kui põnevaid improkoosseise, nooruslikku energiat ja rahulikumaid helimõtisklusi ning päris uusi projekte,” selgitab ta.

Varahommik algab linnulauluekskursiooniga, mis sel korral viib huvilised koos Peep Veedlaga Kopli radadele rändama. Seejärel tasub tagasi Telliskivisse jalutada – hommikuses joogatunnis ärkavad nii keha kui meel. Peredele on päeva jooksul mitmeid põnevaid ühistegevusi – hommikune multifilmide programm, džässtantsu töötuba koos elava muusikaga, džässimaal koos kunstnik Kärt Hammeriga ja grafitiaktsioon ootavad suuri ja väikseid kaasa elama.

Mõned kontserdid jõuavad ka Loomelinnaku piiridest väljapoole, hõivates nii Pelgulinna Rahvamaja kui vanalinnas asuva My City Hoteli päikselise sisehoovi.

Esmakordselt toimuvad kontserdid ka suures reisibussis, mis selleks päevaks kontserdikohaks transformeerub – muusikabussi programmi kureerib saksofonist Lauri Kadalipp. Päeva suurim kontsert teeb kummarduse David Bowiele, mil Vaba Lava lavalauad vallutavad Marten Kuningas & Miljardid, et käia läbi kõik olulisemad etapid legendi loomingus.

Tutvu tasuta kontsertide päeva programmiga siin.