Kuigi Valdur Mikita on teinud ühes oma mõttekaaslastega juba aastaid silmapaistvat meediakampaaniat, väites, et eestlased on puha kõik metsarahvas, ei ole asjad põrmugi nii lihtsad! Õnneks on kultuuriministeerium tulnud lagedale vastukampaaniaga ja nimetanud 2016. aasta merekultuuriaastaks.

Muhu tanuga emakala.  Merekultuuriaasta ametlik illustratsioon: Maret Põldre / Identity

Muhu tanuga emakala. Merekultuuriaasta ametlik illustratsioon: Maret Põldre / Identity

Merekultuuriaasta programm on tihe, sisaldades muu hulgas Meremessi, Teeme Ära meretalguid, jääräime ja tuulehaugi teemapäevi, Kabli Päikeseloojangu Festivali, Pärnu Hansapäevi ja palju muud. Sündmusi jätkub küllalt mandripoolsetele kallastele, aga ka saartele – ja mitte ainult neile suurematele –, üritused on nii muusika, kirjanduse, foto, disaini, teatri, filmi kui ka kujutava kunsti vallast, on nii kommertslikke kui ka tulule mitteorienteeritud sündmusi, on neid, mis on mõeldud lastele, kui ka neid, mis täiskasvanuile.

Merekultuuriaasta eestvedaja on kultuuriministeeriumi kõrval ka Eesti Meremuuseum. Juhul kui korraldad isegi mõnd merega seotud töötuba, kontserti, näitust vms, lisa ka see merekultuuriaasta kalendrisse!

Lisainfot leiad siit.