7. mail vallutab värvikas Metropoli kunstnikekommuun kesklinna ja Põhja-Tallinna, avades esmalt Tam Galeriis näituse „6m2” ning seejärel ühisnäituse samanimelises galeriis.

Teose autor: Steve Vanoni

Teose autor: Steve Vanoni

Tam Galeriis (Lootsi 4, Tallinn) avatakse 7. mail näitus „6m2”, kus tulevad eksponeerimisele valdavalt maalid ja joonistused, mille autoreiks kunstnikud Meelis Salujärv, Meeland Sepp, Taave Tuutma, Katrin Piile, Grisli Soppe, Kaarel Kütas, I6Noir, Margus Sorge Tiitsmaa ja Steve Vanoni. Oodata on etüüde performatiivselt „Tsirkuse” etenduselt. Groteskne performance on olenevalt asukohale ja etendajatele iga kord erinev, näidates läbi kõverpeegli ühiskonna probleeme ning kujutades elu kõigi oma iseärasustega. Kommuuni liige, Californiast pärit kunstnik ja Sõpruse Puiestee saksofonistina tegutsev Steve Vanoni astub üles nii maalide kui ka saksofoniga.

Kell 20.30 algab üllatustega pikitud paraad sadamast kultuurikilomeetrile ning sealt edasi Metropoli kunstnikekommuuni (Vana-Kalamaja 46, Tallinn), kus asub Eesti väikseim galerii 6m2.

Kell 21.00 avatakse performatiivsete üleastumistega esmakordselt sealsete asukate ühisnäitus, kus tuleb eksponeerimisele igalt kunstnikult üks teos mõõdus 130x50cm.

Galerii Metropol alustas tegevust 2008. aastal kunstnike Meeland Sepa ja Margus Sorge Tiitsmaa eestvedamisel. Tegevusaja jooksul on galeriis eksponeeritud arvukalt näituseid. Mõned lühikesed vaheajad välja arvata, toimub uue näituse väljapanek keskmiselt korra kuus. Üles on astunud Jaak Soans, Andrus Joonas, Billeneeve, Toomas Kuusing ja paljud teised. Ühtlasi on galeriis toimunud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala hindamised.

Näitus jääb avatuks juuni alguseni.