Reedel, 3. mail avatakse Hobusepea galeriis Mihkel Maripuu isiknäitus „Ex Nihilo”.

Mihkel Maripuu. Foto: press

Mihkel Maripuu. Foto: press

„Ex Nihilo” käsitleb tehnoloogia adapteerumist argiteadvusega ja vastupidi, mõjutades seeläbi kaasaegse visuaalkeele kujunemist. Esitatakse väljakutse aktuaalselt ootuspärastele ja kehtivatele printsiipidele, tõstes esile olulisi küsimusi tehnoloogia ja inimese vahelistest suhetest, arengu potentsiaalidest, originaalsusest ja anonüümsusest ning sellega kaasnevast eksistentsiaalsest olemusest. Samuti juhitakse tähelepanu digitaalselt genereeritud piltidele, pidurdades nende harjumuspäraselt kaootilist kulgemist tajuväljas, et analüüsida nende tähendust ja mõju kaasaegsel kunstiväljal.

Näitus on jätk varasematele projektidele, kus uurimusalusteks teemadeks on olnud post-interneti olemus kaasaegses kunstis, neo-materialism ja muud subkultuurilised ilmingud ning digitaalajastu omapärad, mis on mõjutanud kaasaegse visuaalkeele kujunemist.

Mihkel Maripuu on kunstnik, kelle tegevust iseloomustab meediumiülene praktika, manipuleerides heli ja pildi, mõtte ja materjaliga ning kandes vaimseid väärtusi maisesse vormi. Ta on õppinud Tartu Ülikooli filosoofia teaduskonna, Kultuuriteaduste ja kunstide instituudi ja maalikunsti õppetoolis (BA) ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna ja maalikunsti osakonna (MA).

Näitus jääb avatuks 20. maini.

Lisainfot leiad Facebookist.