Misha Panfilov Sound Combo on uuel albumil aja maha võtnud, jäädes samas truuks oma varasemate üllitiste kõlapildile. Öeldu ei tähenda, et plaat ei pakuks midagi uut – uudsus seisneb hoopis lõõgastavas õhustikus, mis siin on luua suudetud.

★★★★★

„Days As Echoes” on vähem „kosmiline” ja „funky” kui Misha Panfilov Sound Combo eelmised albumid. Võiks öelda, et tegu on hubase ja heas mõttes turvalise üllitisega. Rohkem kasutatakse läbivaid motiive ja rütmimustrite korduseid. Kätt proovitakse nii klassikaliste tantsude kui ka bossanoovalike rütmidega.

Hõllandusliku nimiloo saatel võib end ette kujutada 1980. aastate Gruusia (NSV) mägikuurordi terrassile klaasitäit külma tarhuni mekkima või, kui soovi on, Musta mere rannale päikest ja merelaineid nautima. Plaadi kuus rada sulanduvad ilusti ühtseks rahustavaks tervikuks. Maalähedasel albumil saab kuulda ka loodushääli, sealhulgas linnulaulu. Erandiks on kolmas lugu „Moonscape Waltz”, mis põikab korra kosmosesse. Kuult Maale naaseb plaadi kõige nauditavam pala, kergelt johncoltrane’liku sooja saksofoniga „Together”.

Album oma tooruses ja eheduses on värskendav kuulamiselamus 21. sajandi kontekstis, kus loomuliku fooni moodustab tihti „sünteetiline fabrikaatmuusika”. Panfilovi looming on küll palju mõjutatud enam kui 40 aasta vanusest vana kooli elektroonikast, aga MPSC pehmed süntesaatorihelid ja analoogiajastu nostalgiline hõng panevad seda sünteetilist aspekti unustama või isegi nautima. Igatahes näib, et saavutatud on hea tasakaal naturaalse ja tehisliku vahel.