Laupäeval, 27. jaanuaril toimub Eesti Rahva Muuseumis moe-show „ENNE”, mis tutvustab Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku etnograafilisest pärimusest inspireeritud modernseid kollektsioone.

Foto: Anton Hmelnitski

Foto: Anton Hmelnitski

Moeetenduse pealkiri on sõnademäng, mis viitab üheaegselt nii ajarännakule kui ka heale endele. Tegemist on vaatemänguga, milles saavad kokku minevik ja tulevik, vana ja uus.

Inspireerituna rahvarõivastest näitavad disainerid neljakümne meetri pikkusel laval värvirohket ja julget loomingut, mis peegeldab neid nii inimese kui ka moekunstnikuna.

Üritus algab Tartus esimest korda toimuva MoeKunstiKino seansiga „Yves Saint Laurent’i visandid” ja kulminatsioonina on võimalik kogeda kontseptuaalset moevideot virtuaalreaalselt.

Etnograafilise moekunsti ehedate näidetega saab tutvuda ka ERMi galeriis, kus on avatud näitus „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi”.

Lisaks paneb „ENNE” kokku eksklusiivse vahe-show „Eesti muld ja Eesti süda”, mille stilistiks on Mariliis Niine ning kus ühendavad jõud sellised disainerid nagu Kristel Kuslapuu, Gita Siimpoeg, Katrin Aasmaa, Andreas Kübar jpt.

Pärast etendust liigutakse edasi Genialistide Klubisse, kus toimub moe-show järelpidu.

Lisainfot ürituse kohta leiad Facebookist.