15. märtsil toimub Tartu Kaubamajas Moekuulutaja, mis pakub tänavu ka eelvaadet 3. mail toimuva etenduse Mood-Performance-Tants kollektsioonidele.

Moekuulutaja on isutekitajaks Mood-Performance-Tantsu põhisündmusele, mis toimub seekord erakordselt põneva ajalooga hoones – Tartu Ülikooli vanas Anatoomikumis. MPT teemaks on sel aastal mitmeid tõlgendusi ja põnevaid katsetusi lubav „keha keel”, mis seostatuna toimumispaigaga, pakub mitmeid lähenemisvõimalusi. Etendus seob omavahel moe, etenduskunstid ja tantsu, pakkudes külastajatele valdkondade piire ületavat kultuurielamust.

Aprillis saab Kaubamajas veel mitmel korral moodi näha: tulemas on väljapanek Mood-Performance-Tantsu eelmise aasta kollektsioonidest ning anatoomiateemaline näitus Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite töödest.

Mood-Performance-Tantsu konkursi läbinud rõivadisaini tulevikulootused, kes lõppsündmusel oma värsket loomingut demonstreerivad, on:

„BLCK” – Britta Liisa Brutus ja Gerda Lindma
„LOLITA” – Diana Rassulov
„INTIMATE REFLECTION” – Sofja Markarova
„GALOPP” – Darja Popolitova
„ARTIFICIAL AID” – Kristiina Feldmann
„3” – Tauri Västrik
„KEEP YOUR SPIRIT UP” – Kaisa Krusenberg
„AFTERLIFE” – KutshiMutshi
„NÄLG” – Johanna Maria Ruukholm Tamm
„ZAFRAN” – Ilona Ait
„TROMB” – Sandra Luks ja Kadri-Liis Koidusaar

Käimas on ka MPT avalik modellide casting: osalemiseks on vajalik täita ankeet, mis on allalaetav MPT kodulehelt. Samuti ootab MPT oma meeskonda vabatahtlikke. Uuri lisa ka Mood-Performance-Tantsu Facebooki lehelt.