Eesti Kunstiakadeemia tähistab saja aasta möödumist lokaalse kunstihariduse andmise algusest. Selle sündmuse auks toimub Tallinn Fashion Weeki raames täna algusega kell 21.00 Salme Kultuurikeskuses suurejooneline moevaatemäng, milles läbitakse ühe etenduse vältel terve moesajand.

Eesti moe väljapanek Londoni moenädalal 2014. Foto: Hannah Laycock

Eesti moe väljapanek Londoni moenädalal 2014. Foto: Hannah Laycock

„„Mood 100” on ühtaegu subjektiivne ja samas ka tagasivaadates üldisemaid olulisi muutusi interpreteeriv käsitlus möödunud sajandist. Meie etendus on audiovisuaalne tervik, mille loomisel on lisaks osalevatele moekunstnikele oma olulise panuse andnud foto- ja videokunstnik Mark Raidpere ning helilooja Markus Robam,” lisab Anu Lensment, etenduse stilist ja osaleja.

Oma nägemust erinevatest kümnenditest esitavad Eesti Kunstiakadeemia moeeriala õppejõud Vilve Unt, Kalle Aasamäe, Marit Ahven, Anu Samarüütel-Long, Gea Promet, Kai Saar, Jaana Varkki, Anu Lensment, Anu Ojavee ja Eike Einama.

„See ei ole moeajaloo väljanäitus, vaid iga osaleja tõlgendus konkreetse kümnendi moemeeleoludest,” räägib idee autor Vilve Unt, Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna õppejõud ja üks osalejatest.

Tallinn Fashion Week on Eesti moe suursündmus, mille raames on kohalikel disaineritel võimalus oma loomingut asjatundlikule publikule näidata.