Alates laupäevast, 11. oktoobrist saab Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis vaadata näitust „Mini-KAAMOS”.

Mari Masso „Solaris Fire”

Mari Masso „Solaris Fire”

Eesti moe suurprojekt „KAAMOS” startis möödunud sügisel Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis näitusest ja raamatust koosneva tervikuna. Peale publikumenukat esmaesitlust toimus veebruaris „KAAMOSe” jätkunäitus Londoni moenädala raames. Teekonnal kogutud auhinnad (grand prix ja kuraatori auhind Londonist, kujunduspreemiad nii näitusele kui raamatule Eestist) ei ole meelitanud projekti algatajaid loorberitele puhkama – „KAAMOSe” värske ja kammerlikum vaatus võtab luubi alla Eesti noored aksessuaarimeistrid. Jäävad ju ehted, kingad, kotid, kübarad ja kindad enamasti moedisaini suurvormide varju. Nii otsustati koostada vaid aksessuaaride näitus ja välja anda stipendium noorele aksessuaaridisainerile.

Konkursile laekus 47 tööd, millest rahvusvaheline žürii valis välja 20.

„KAAMOSe” aksessuaari-eri tõestab, et meil on peale kasvamas põlvkond, kes suudab oma ideed tõlgendada ka võrdlemisi universaalselt mõistetavasse disainikeelde. Eesti noore aksessuaaridisaini tugevuseks on kindlasti materjali – olgu selleks siis nahk, metall, puit või tekstiil – hea tundmine. Väljavalitud tööde puhul ei ole esteetika või tehniline teostus maksnud lõivu funktsionaalsusele, tegu on ilusate ja heade asjadega, mis tahavad saada kandjaga sõbraks.

Näitusel osalevad: Aive Pajo, Anneli Alton, Annika Kedelauk, Kadi Paasik, Kadri Kruus, Karolin Kõrge / Harri Kaplan, Kersti Teenu, Kärt Ojavee, Kärt Põldmann, Kätlin Kaljuvee, Kätrin Beljaev, Mari Maripuu, Mari Masso, Maria Sidorenko, Mirja Pitkäärt, Riina Õun, Sille Sikmann, Sofja Makarova, Stella Soomlais / Toomas Thetloff, Urmas Lüüs.

„KAAMOSe” stipendium antakse üle 17. oktoobril Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis. Näitus ETDMi trepigaleriis on avatud 11. oktoobrist 2. novembrini.

Näituse kujundaja: Britt Samoson
Näituse graafiline kujundus: Kerli Virk ja Stella Skulatšjova
„KAAMOSe” meeskond: Tanel Veenre, Janne Klooren, Kätlin Teesalu
„KAAMOSe” žürii: Ketli Tiitsar (ETDM), Filippo Caroti (moefotograaf, London), Aapo Nieminen (stilist, Helsinki), Britt Samoson (moekunstnik), Janne Klooren ja Tanel Veenre (projekti algatajad ja toetajad)