Aprilli hakul ühendavad jõud Mood-Performance-Tants (MPT) ja Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK), et täita Tartu Kaubamaja kolm korrust kunsti ja moedisainiga.

Tiina Ree „BREATHE IT IN”. Foto: Toomas-Vahur Lihtmaa

Tiina Ree „BREATHE IT IN”. Foto: Toomas-Vahur Lihtmaa

Aprillis saab Kaubamaja I korruse vaateaknal peasissekäigu juures näha MPT eelmise aasta kollektsioonide valiknäitust. Vitriinidel esitletakse järgmiseid kollektsioone: Therese Silla „Wired”, Tauri Västriku „XO” Mattis Meekleri „Siluett”, Merike Neudorfi „neu” ning Tiina Ree „BREATHE IT IN”.

Et Mood-Performance-Tantssaab sel aastal 16-aastaseks, kiigatakse fotonäitusega möödanikku, meenutamaks eredaid hetki sündmuse ajaloost. Näituse koostamisel on kasutatud Tartu Ülikooli muuseumi kogusid. Eksponeeritavad ajaloolised õppetahvlid pärinevad vanast Anatoomikumist ning tegemist on dublettidega.

Kaubamaja teistel korrustel avatakse TKK loomingulise maalikursuse IV kursuste tudengitööde näitus „Anatoomia” Hando Tamme juhendamisel. Enne veel, kui tulevased professionaalid koolitee lõpetavad, tulevad nad välja ühisnäitusega loomingulise maalikursuse raames. Kursuse jooksul on tudengitele kätte antud formaat ja teema: pole modelli, pole stiilieelistust, on ainult kunstniku enda soov ja kujutlus sellest, mida anatoomia tema jaoks tähendab. Taiesed pärinevad nii meedia-, tekstiili- kui ka maaliosakonna õppurite pintslitest.

Üleval on ka MPT ja TKK vilistlase Helen Valk-Varavini pesukollektsiooni näitus, kus pakutakse läbilõiget ja ülevaadet autori erinevatest kollektsioonidest. Helen Valk-Varavini ateljees valmivad luksuslik ning vallatu siidist pesu, ainulaadsed autoriehted ning kordumatu moedisain, mille eesmärgiks on pakkuda rõõmu ja naudingut. Heleni pesubrändi logol lendav koolibri sümboliseerib magusat elu, hetke nautimise olulisust ning olemise kergust.

Mood-Performance-Tantsul hoia silma peal nende Facebooki lehe kaudu.