Moeüritus Mood-Performance-Tants (MPT) 2015 avas kõigile huvilistele eelseisva etenduse kavandite konkursi. Kandideerima oodatakse üksikloojaid ja disainerite meeskondi nii rõiva- kui ka aksessuaaridisaini kollektsioonidega. Kavandikonkurss lõppeb 16. veebruaril ning edasipääsenute nimed kuulutatakse välja juba 23. veebruaril.

Foto: MPT

Foto: MPT

MPT seekordne teema on „Taurus”, mis tähendab ladina keeles härga, tuues uuel aastal on naistemoe kõrval fookusesse ka meestemoe. Tauruse teema sisaldab endas mitmeid ideid, kujundeid ja tõlgendamisvõimalusi. Näiteks Taurus kui legend muistsest tugevast sõdalasest või hoopiski Taurus kui sodiaagimärk sõnn, mida juhib naiselikkuse sümboliks peetav planeet Veenus.

Konkursile oodatakse töid, mille orientiiriks on meestemood, kuid kindlasti ei peaks disainerid laskma ennast sellega piiritleda: alateemaks sobib ka naiselikkus meestes, mehelikkus naistes, unisex või miski hoopiski muu.

Kollektsiooni kuuluvate komplektide arv peab jääma vahemikku 6 kuni 12. Tööd saab esitada posti teel või kohale viies aadressil: Tartu Kõrgem Kunstikool, Tekstiiliosakond, Mood-Performance-Tants 2015, Tähe 38b, 50103, Tartu.

Mood-Performance-Tants toimub mais 2015. Lõuna-Eesti suurima moeetenduse MPT eesmärk on luua uutele moeloojatele omanäoline platvorm enda loomingu tutvustamiseks ja tuua vaatajateni erakordne kultuurisündmus Tartus. Tuleval aastal on korraldajate soov avada moemaailma uksed ka meestele, kelle jaoks see igapäevaselt ehk kaugeks jääb.

MPT on algatatud Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite poolt ning selle korraldustiimi kuuluvad nii kõrgkooli üliõpilased kui ka teiste koolide tudengid ja noored professionaalid.

Täpsem info ürituse ja konkursi kohta kodulehelt ja Facebookist.