17. aprillil toimub Von Krahli teatris erakordne sündmus, mis toob omavahel kokku süva- ja klubimuusika. Nimelt ühendavad jõud peosari Mutant Disco ning muusikafestival Eesti Muusika Päevad.

c.o.u.g.h. Foto: erakogu

c.o.u.g.h. Foto: erakogu

Plaadimängijate taga näeb Eesti Muusika Päevade rahvusvaheliselt tunnustatud heliloojaid Helena Tulvet, Timo Steinerit ja Tõnu Kõrvitsat, kellele sekundeerivad Mutant Disco DJd oma tavapärases koosseisus ehk Raul Saaremets, Rhythm Doctor ja Siim Nestor.

Teise korruse teatrisaali on aga hõivanud noored heliloojad ja elektronmuusikud – toimub öökontsert, kus astuvad üles noor elektroonik Endamisi Salamisi oma töötlustega eesti süvamuusikast ning džässi, breakbeat’i ja taltsutamatute helidega eksperimenteeriv c.o.u.g.h. originaalloominguga. Lisaks tuleb ettekandele Sander Möldri elektroakustiline „R-E-D 1 (reverb-echo-delay)”, mis on elektroonilisi väljendusvahendeid põimiv teos. Viimase algmaterjal on eesti ühe väljapaistvaima akustiku Linda Madaliku aastatepikkune töö, mille käigus on ruumide akustiliste parameetrite vaatlemiseks ning nendest järelduste tegemiseks salvestatud püssipaukudena sadu impulsse ja nende järelkaja.

Lisaks kantakse ette spetsiaalselt antud sündmuseks komponeeritud lühiteosed noortelt heliloojatelt Kaisa Jõhvikult, Ekke Västrikult, Marianna Liikilt, Siimeon Liikilt ja Markus Robamilt.

Klubiöö event Facebookis.