Filmikriitika on üks keeruline ajakirjanduse vorm – tegemist ei ole päris objektiivse ajakirjandusega, ent samas ei ole see ka kirjanduse alaliik. Filmidest kirjutamine on aga vaat et sama oluline kui teosed ise. Igakevadine Müürilehe noorte filmikriitikute konkurss ootab kandideerima filmiarvustusi, mis segavad omavahel loomingulises suhtes intelligentsi ja tundeelamusi ning liidavad sinna ka sõltumatut intuitsiooni, mis sõlmib kirjatüki isikupäraseks loominguks. Konkursi võitjatöödeks valitakse kolm parimat arvustust, mille kirjutamisel on leitud küllaga uudishimu taustauuringuteks ja argumenteeritust julgeks seisukohavõtuks ning ühtlasi niisutatud oma sõnaosavaid keelepaelu.

Kaader 2012. aasta PÖFFi avatseremoonialt. Foto: PÖFF

Kaader 2012. aasta PÖFFi avatseremoonialt. Foto: PÖFF

„Miski pole originaalne. Varasta ükskõik millisest kohast, mis resoneerib sinu inspiratsiooniga või toidab su kujutlusvõimet. Neela endasse vanu filme, uusi filme, muusikat, raamatuid, maale, fotosid, luuletusi, unistusi, juhuslikke vestlusi, arhitektuuri, sildu, tänavasilte, puid, pilvi, veekogusid, valgust ja varje. Vali välja just need, mis kõnetavad sinu hinge. Nõnda toimetades on sinu looming (ja vargus) ehtne. Ehtsus on hindamatu, originaalsus aga võimatu. Ja ära vaevugi oma vargust peitma – hoia seda au sees, kus parasjagu kohane tundub. Igal juhul, ära unusta, mida on öelnud Jean-Luc Godard: „Pole oluline, kust sa millegi said – loeb see, kuhu sa selle endaga viid.”” – Jim Jarmusch

Ootame arvustusi mis tahes riikide 2014./2015. aasta enim üllatanud või tundmusi äratanud filmide ja/või teleseriaalide kohta. Konkursitöid võib esitada eesti keeles. Nooreks filmikriitikuks kvalifitseeruvad kõik hingelt värsked ja jumekad.

Pikkus: kuni 3500 tähemärki (koos tühikutega)

Tähtaeg: 30. aprill

Tööd palume saata aadressile emilie@muurileht.ee.

Konkursi auhinnad:

Rahaline stipendium Eesti Filmi Instituudilt

Aasta lõpuni prii pääs kõigile kino Sõpruse või Elektriteatri filmiseanssidele. Tulemas on ka üllatusi ning valiku säravaimatest filmi- ja seriaaliarvustustest avaldame Müürilehe juuninumbris ja veebiväljaandes. Konkursile saadetud tööde seast valib parimad viieliikmeline filmiekspertidest koosnev žürii.