Aastal 2012 korraldas grupp vabatahtlikke Lätis omalaadse ürituse nimega Ezera Skaņas (Sounds of the Lake), mille publiku jalge alt puudus tuttav linna-asfalt või murune maapind. Selle asemel viibisid nad paatidega järvel.

Kogu Ezera Skaņase tegevus toimub järveveel. Foto: Ezera Skaņas

Kogu Ezera Skaņase tegevus toimub järveveel. Foto: Ezera Skaņas

Kui toona võttis üritusest osa 20 inimest 10 paadis, siis eelmisel aastal oli see arv kasvanud juba suurusjärku 5000 ja toonud järvele 1200 paati. Tänavu toimub omalaadne festival Lätis Vestiena vallas asuval Kāla järvel 27. augustil.

Ezera Skaņase puhul ongi tegemist muusikalise, visuaalse ja metafüüsilise sündmusega, mis algab enne päikesetõusu kell 5 hommikul, areneb koos kasvava valgusega ning kõike seda keset järve, kus asub nii mööda vett hõljuv lava kui paatides pealtvaatajad. Ürituse eesmärgiks on rääkida lugu üksindusest ja vaikusest, muusikast ja visuaalidest ning selle keskel peategelaseks muutuvast külastajast.

Ürituse teeb eriliseks veel see, et ühegi esineja nime ei avalikustata, mis tagab korraldajate sõnul täieliku vabaduse nii pealtvaatajatele kui muusikutele endile.

Uuri lähemalt siit.