Kui kuu alguses vallutas Tartu iga-aastane festival Prima Vista, siis lõpp rõõmustab pealinna kirjandussõpru, sest 25.–29. maini vältab Tallinnas festival HeadRead.

Katja Kettu. Foto: Ofer Amir

Katja Kettu. Foto: Ofer Amir

Välisesinejate loetelu on pikk ja muljetavaldav, siin leidub omajagu üritusi nii luule- kui ka proosahuvilistele, nii krimi- kui ka ulmefännidele, autoreid on nii Lääne- kui ka Ida-Euroopast, aga ka Ameerikast ja näiteks isegi Botswanast.

Ehk tuntuimate nimedena torkavad silma žanrikirjanduse esindajad: 27. mail esineb Kirjanike Majas krimikirjanik Donna Leon ning 28. mail ameerika ulmekirjanik Peter V. Brett, mitmel korral on võimalik näha ka inglise krimikirjaniku Jason Goodwini esinemisi. Eesti publikule ei tohiks olla võõrad ka soomlased Sofi Oksanen ja Katja Kettu ega venelased Artemi Troitski ja Mihhail Šiškin, kes on külastanud varem Tartu kirjandusfestivali.

Lisaks klassikalistele kohtumistele autoritega leiame festivali kavast ka vabaõhutegevusi (nagu kirjanduslikud jalutuskäigud – Kalamajas, Nõmmel, Kadriorus, vanalinnas), etendusi (näiteks Jelena Skulskaja lastelavastus „Rumal hiireke”), aga ka harivaid ümarlaudu (näiteks eesti kirjanduse tõlkijate vestlusring „Puhas eesti kirjandus” ja aruteluõhtu „Düstoopia ja sotsioloogia”), loetakse võistu proosat ja slämmiformaadis luuletki, festivalipäevade hilisematel tundidel näitab lätivene luulerühmitus Orbita, kuidas teha luulediskot. Ürituse esinejate nimekirjast ei puudu ka Sigmund Freudi lapselapselaps.

Lisainfot leiab festivali kodulehelt.