Laupäeval, 14. märtsil Telliskivi Loomelinnaku Valgetes galeriides avatud rändnäitus „Peatus” tutvustab Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonnas valminud digitaaltööde paremikku. Lisaks Tallinnale jõuab näitus ka Pärnusse, Tartusse ja Riiga.

„Peatus”

„Peatus”

Rändnäitus „Peatus” võimaldab külastajal tutvuda Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite nelja õppeaasta sees loodud digitööde paremikuga. Näitusel kuvatavad A1 formaadis taiesed on järjestatud kronoloogiliselt ning moodustavad terviku, mis annab ülevaate tudengite sooritustest, arengust ja potentsiaalist.

Näituse kontseptsioon tugineb nimes kajastuvale homonüümile „peatus”, mis annab mõista peatumispaigast kui füüsiliselt vaadeldavast ruumist ning peataolekust kui tundmusest.

Põhjuse peatumiseks tingib vajadus nelja aasta pikkune teekond väärikalt kokku võtta. Peatutakse erinevais paigus ning antakse inimestele võimalus tutvuda emotsioonimüras valminud digitaaltöödega.

Näituse koostajad soovivad, et väljapanek kõnetaks ka uut hulka tõenäolisi meedia- ja reklaamikunsti osakonna tudengeid.

Täpsem info rändnäituse kohta siin.