Teisipäeval, 19. aprillil kell 19 avatakse Von Krahli teatrisaalis Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia visuaaltehnoloogia tudengite, vilistlaste ja nende õppejõudude interaktiivne näitus „(R)EVOLUTSIOON”.

Visuaalistani välisvaade. Foto: Kärt Petser

Visuaalistani välisvaade. Foto: Kärt Petser

Osalejate sõnul loob ekspositsioon uue loovtehnilise ruumi – Visuaalistani, kuhu on võimalik siseneda valitud õhtutel tund enne Von Krahli saalis toimuvaid etendusi. Näitusel rebitakse traditsioonilised ja alternatiivsed etenduskunstides kasutatavad visuaaltehnoloogilised lahendused kontekstist välja ning asetatakse need iseseisvasse keskkonda.

Õppekava programmijuht Eve Komissarov põhjendab näituse kontseptsiooni järgnevalt: „Kuna teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava ühendab ja seob endas haridusväljal üsna unikaalsel moel loovuse ning tehnilised oskused, siis võiks see kombinatsioon anda tõuke mõtestamaks, mil moel loominguline ja tehniline aspekt meie erialades põimuvad.”

Näitus on avatud aprilli lõpust mai keskpaigani. Loe lisa ja vaata täpseid kuupäevi Eesti Teatri Agentuuri kodulehelt ning jälgi üritust Facebookis.