Neljapäeval, 19. detsembril tehakse teatavaks tänavune Sadolini kunstipreemia laureaat. Võitjale antakse üle 5000 euro suurune auhind. Tänavusteks nominentideks on Jass Kaselaan, Kristi Kongi ja Neeme Külm.

Jass Kaselaan, „Jumala hääl”

Jass Kaselaan, „Jumala hääl”

Tegemist on vanima erakapitalil põhineva kunstipreemiaga Eestis, mida jagatakse alates 1996. aastast. Kunstipreemia lähtub ideest „värv kui kunst” – alates möödunud aastast on Sadolini uuendusmeelse kunstipreemia saajaks lootustandev noor nüüdiskunstnik, kes on paistnud oma loomingus silma ennekõike innovaatilisuse, huvitavate teemaarenduste ja tundliku värvi­- ning materjalikasutusega. Võidutöö valikuprintsiibiks on eelkõige teose kontekstitundlikkus ja ajakohasus. Ettevõtmise eesmärgiks on tunnustada kunsti avaliku ruumi loomuliku osana ning tõsta avalikkuse kunstiteadlikkust. Konkursil osalevad kolm kandidaati valib välja oma eriala professionaalidest koosnev kolmeliikmeline žürii, mille koosseisu kuuluvad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo, kultuurilehe Müürileht peatoimetaja Helen Tammemäe ning ajakirja KUNST.EE peatoimetaja Andreas Trossek. Meediumipõhist piirangut ei ole ja võrdselt käsitletakse fotot, videot, maali, joonistust, skulptuuri ja installatiivseid teoseid. Võitja osas teevad otsuse Akzo Nobel Baltics AS-i esindajad.

Auhinnafondi suurus on kokku 6000 eurot, millest saab 500-eurose preemia ka kumbki nominent. Kunstipreemiat antakse välja kord aastas enne jõule.