10. detsembril avati Rotermanni soolalaos konkursi „EV 100 – Eesti helis ja pildis” näitus. Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Artupcareer.neti koostööna korraldatud noortele heliloojatele ja graafilistele disaineritele suunatud konkurss kutsus osalejaid väljendama oma nägemust Eestist 2018. aastal, riigi 100 sünnipäeval.

„EV 100 – Eesti helis ja pildis” näitusetööde autorid. Foto: Tõnu Tunnel

„EV 100 – Eesti helis ja pildis” näitusetööde autorid. Foto: Tõnu Tunnel

Näituse žürii, mis koosnes muusik Mingo Rajandist, sisearhitekt Hannes Praksist, graafilisest disainerist Kaarel Nõmmikust, Riigikantselei EV 100 korraldustoimkonna esindajast Juhan Rauast ning korraldajameeskonna liikmetest, otsustasid anda peapreemia tööle pealkirjaga „Eesti läbi saja asja”, mille autoriteks on Taavi Tulev ja Viktor Gurov.

Teise koha ja Kino Sõpruse eripreemia pälvisid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng Einike Leppik ja Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini doktorant Miina Leesment. Kolmanda koha sai Muusikaakadeemia vilistlane Kadri Laanes ja Aalto Kunsti- ja Disainiülikooli tudeng Roman Lihhavtsuk.

Võitjad – EKA graafilise disaini tudeng ja tänavakunstnik Viktor Gurov ja EMTA endine tudeng, projekteerija ning muusik Taavi Tulev – väidavad, et nende jaoks peegeldub Eestist lihtsust, ausust ja paindlikkust, mida väljendab ka nende ideekavandi esteetika. „Me väldime peenutsemist, oleme seejuures loomulikud ja rahvalähedased. Erinevate illustratsioonide olemasolu võimaldab luua dünaamilise ja mängleva identiteedi, kus iga kujunduse kandja on erinev.”

Konkursitööde näitus on üleval aasta lõpuni.