Neuronphase – 212 (2017)

Neuronphase’i „212” teekond algab keset nimetu metropoli tuiksoont, kus kostub napp eestikeelne sõnavahetus. Jääb mulje, nagu otsitaks suunda võõral territooriumil, tundmatus linnas.

Neuronphase’i „212” teekond algab keset nimetu metropoli tuiksoont, kus kostub napp eestikeelne sõnavahetus. Jääb mulje, nagu otsitaks suunda võõral territooriumil, tundmatus linnas.

Teadmatusega kaasneb ärevus, kuid ka omamoodi põnevus, märksõnad, mis annavad tooni tunnisele kulgemisele house-muusika tuhmimatel ja sombusematel kõrvalradadel. Esimese sõõmuga on tunda Detroiti hõngu, mis ei muutu kuulamise vältel kordagi ebameeldivaks ennast kordavaks haisuks, vaid on maitsekalt muusikasse villitud. Neil alleedel vilksavad läbi harvad dub’i-elemendid, nihelevad mööda elektrobiidid ja kaugel kostuvad justkui põlevatel tünnidel trummeldavad pungikalkarid. Elu siin on tõesti põnev.

Läbi linnasudu sillerdavad helged hapnikumaskina toimivad džässikäigud ning südant masseerivad bluuskitarrid. Ööelu katkendid sulavad üheks abstraktseks tunnete virvarriks. Tihedate muutustega kaasneb närviline õhustik, mis ei muutu malbemaks ka katva reverb’i-teki soojas embuses. Läbi jooksevad aina uued fragmendid, mis sama kiirelt ka kaovad. Kui keskel saame korraks taevasse tõusta ning tekib tunne, et ongi lõpp, tiritakse meid kohe alla tagasi, meelevaldsusesse, mis juba niigi pika ning hektilise teekonna lõpuks kerge väsimuse tekitab. Sellest väljumiseks tõstab teki vahelt pead hoopis kerge soov natuke monotoonsema gruuvi järele, mille taha end vaikselt haakida.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Muusika pärast peole minna? Täiesti võimalik
Neuronphase.
9 min

Muusika pärast peole minna? Täiesti võimalik

Pöörasime Müürilehe Festivalil Vibratsiooni Sessioonidel üles astuva Neuronphase’i pseudonüümi taha peituva Anti Aaveriga taas kord pilgu minevikku, uurisime, mis toimub olevikus ja mis ootab ees tulevikus.
Born To Bang – Straight Shooter (Off-Kilter, 2017)

Born To Bang – Straight Shooter (Off-Kilter, 2017)

Born To Bangi nime taha peitub produtsent, DJ, promootor ja leibeliomanik Lauri Lember, kes on mõnda aega ka elektroonilise tantsumuusika Mekas Berliinis elanud ning selle unikaalse ja vabameelse klubikultuuri õhku hinganud-kogenud.
Dima Disk – Fetty (Rubadub, 2017)

Dima Disk – Fetty (Rubadub, 2017)

Novembri keskpaigas välja antud EP „Fetty” on esimene suurem reliis Londonis resideeriva Ragnar Rahuoja ja eestlastele tuntud Robert Nikolajevi ühiselt nimetajalt Dima Disk.
Müürileht