Homme, 26. oktoobril algab Viljandi helikunsti ja eksperimentaalmuusika galeriis Supersonicum üle kuu aja vältav muusikafestival Noisy November.

Derek Holzer. Foto: press

Derek Holzer. Foto: press

Noisy November on heli-performance’i ja eksperimentaalmuusika festival, mis toob kuuel nädalal Supersonicumi eriilmelisi artiste Balti- ja Põhjamaadest. Supersonicum kutsub seekord kokku nii nimekaid tegijaid kui ka nooremaid ja hoogu koguvaid heliperformereid Eestist, Leedust, Soomest ja Saksamaalt.

Kuigi iga endast lugupidav kunstiprojekt karjub selge ja lihtlausesse mahtuva kontseptsiooni järele, on selle konstrueerimine antud kunstnikkonna loomingulisi profiile arvestades enam kui keeruline. Pigem saab Noisy November andma kinnitust suhteliselt väikesel geograafilisel territooriumil vohavast mitmekesisusest ning isikupärast.

Festivali avaõhtul astub üles leedu artist Arma Agharta, kes on keskendunud improvisatoorsele ja eksperimentaalsele muusikale, mida täiendab live’is kaootiline noise, hüpnootiline psühhedeelne rituaal, dadaistlik huumor, veidrad kehalised liikumised, spontaansed mängud jnejne. Leedust on kohal ka teine esineja Patris, kelle improvisatsioonid kombineerivad tšellot, field recordingu’id, analoogsüntesaatoreid ja digitaalseid helisid.

Lisaks neile kuuleb samal kontserdil Erik Alalooga industriaalloitsu „Breaking news”, mis on vaikuse reorganiseerimine mateeria ja masinate abil. Käivitunud mehaanilistel süsteemidel on ürgne omadus enda liikumismustrit tsükliliselt korrata ning Alalooga missiooniks on selle valjuks võimendamine.

Noisy Novemberi ülejäänud nädalavahetustel astuvad üles:

3.11 kell 20.00 Emer Värk & Renzo Van Steebergen (Eesti/Holland) / Simonas Nekrošius & Mikalojus Smulskis (Leedu)

10.11 kell 20.00 Cubus Larvik (Eesti) / Henri Hütt (Eesti)

17.11 kell 20.00 Taavi Suisalu (Eesti) / Murmer (Eesti)

24.11 kell 20.00 Derek Holzer (USA/Berliin) / Zherbin (Soome)

1.12 kell 20.00 Post Horn (Eesti) / Artjom Jurov (Eesti) / Oopus (Eesti)

Vaata lisaks Supersonicumi Facebookist.