MIMstuudios esietendub laupäeval, 27. mail kell 20:30 Kadri Sireli tantsulavastus „The Queen Is Dead”, mis kaasab publiku sise- ja välismaailma vahelistesse võimumängudesse.

„Kuninganna surm". Foto: Liisa Liksor

„Kuninganna surm". Foto: Liisa Liksor

Vaataja siseneb tuppa, kus live-muusika ja liikumise kaudu luuakse psühholoogiline ruum, milles saavad võimalikuks nii isiklik kui poliitiline ülestõus meid piiravate ja üksteisest eraldavate nähtamatute struktuuride vastu. Kuninganna on arhetüüp, iga inimese sees elav monarh, kelle ainuke eesmärk on ennast valimatute vahenditega elus hoida. Ta hukkub sisemise dialoogi käigus ning leinama jääb teda ainult ajalugu. See ebasiiras manipulaator langeb igavesse unne, et Sina saaksid ärgata. Elagu kuninganna!

Kadri Sirel on 2015. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ning täiendanud oma õpinguid Linzis Anton Bruckneri nimelises ülikoolis kaasaegse lavatantsu erialal. Pärast lõputöö kaitsmist teemal „Individuaalse kehatunnetuse arendamine grupiühtsuse nimel“ on ta oma uurimisi jätkanud, ühendades füüsilist, tundlikku ja kavatsuslikult selget liikumist. Sireli tööd tegelevad inimestevahelise hierarhia lahkamise ning ühisosa otsimisega. Ta on osalenud tantsijana lavastustes Martti Helde „Vanamees ja meri“, Doris Uhlichi „Alastusest enam“ ning Karolin Poska „Ligament“. Samuti oli Sirel üks viiest Sõltumatu Tantsu Lava Premiere’17 residendist. „The Queen is Dead“ on tema esimene soololavastus vabakutselise tantsukunstnikuna.

Pühapäeval, 28. mail järgneb etendusele vestlus trupiga.

Ürituse leiad Facebookis siit