Noortebändi finaali metal’isektsiooni esindab sel aastal kuueliikmeline kollektiiv Her Memorial Discourse. Tartu bänd, mis tegev juba aastast 2009, lajatab enamasti toore jõuga ja läheb laval hulluks, aga peidab oma muusikasse aeg-ajalt ka mõned pehmemad meloodiarajad.

Her Memorial Discourse

Her Memorial Discourse

Keda Noortebändil oma suurimaks konkurendiks peate?

Ziggy Wildi tantsutüdrukuid, kuigi kõikidel finalistidel on erinevad tugevad küljed.

Mida arvate olevat oma suurimaks trumbiks?

Meie agressiivsest muusikat ja elavat live’i.

Teie bändi nimi tähendab tõlkes matusekõnet, kuigi ise olete te selle tähendust natuke laiendanud ning seletanud selle lahti nii, et arvate, et oma lähedasi peaks ikka igapäevaselt rohkem hoidma. Mis teemadel te üldiselt oma loomingus sõna võtate?

Peagi ilmuva albumi läbiv teema on see, et ei tasu karta suurelt unistada ning enda unistuste poole tuleb püüelda hoolimata kõigest, mis teel ette jääb.

Eks bändidel tuleb kontserte andes ikka ette, et vahel läheb rahvas muusikast hulluks, teinekord tuleb leppida tuima näoga publikuga. Räägiksite ehk oma parimatest ja halvimatest läbielamistest live’ide-vallas.

Meie üks parimaid esinemisi oli 2011. aastal Riias. Kui Eestis on üsna raske saalitäit rahvast käima saada, siis Riias oli üllatus suur, kui rahvas esimesest hetkest, kui lavale astusime, täiesti pöördesse läks. Halvimad läbielamised on olnud siis, kui tehnika alt veab. Enam seda eriti juhtunud pole, kuid bändi ajaloos on seda ette tulnud.

Rääkige natuke oma muusikalisest taustast. Olete öelnud, et saate inspiratsiooni ka peavoolumuusikast. Kas olete kuulamise mõttes alati suunaga metal’i poole olnud või peitub kellelgi sahtlipõhjas ka mõni Koit Toome või DJ Bobo plaat?

Kuulame tegelikult väga erinevat muusikat ja ei saa öelda, et metal meie playlist’is enimkuulatud žanr oleks. Esitada ja kirjutada meeldib meile metal’ipoolset muusikat kõige rohkem.

Keda oma suurimateks eeskujudeks peate?

Meile on eeskujuks artistid, kes teevad muusikat hingega, näiteks Letlive ja While She Sleeps.

Bänditegemisega käivad ikka kaasas ka loomingulised lahkhelid. Mille pärast teie oma proovikas kõige rohkem kaklete?

Meie bändi ajaloos on loomingulisi lahkelisid päris palju tekkinud. Praeguses koosseisus saame aga kõik suurepäraselt läbi ja naudime muusikat, mida teeme. Kuna hetkel käib aga uue albumi valmimine, siis näiteks artwork’i osas oleme kergelt riielnud, kuid ka sellega oleme praeguseks üksmeelele jõudnud.

Mis saab siis, kui Noortebändi võitu ei tule? Mis on teie edasised plaanid?

Me oleme saanud Noortebändilt juba rohkem, kui arvata oskasime ja võiduks peame juba seda, et saame nii heade bändide kõrval finaalis esineda. Edasised plaanid on välja lasta uus album, filmida muusikavideo ja siis piiluda piiride taha, kus sellise muusika publik suurem on.

Kuula Her Memorial Discourse’i muusikat nende Myspace’ist.

Koosseis:
Erik Vink – vokaal
Iisak Pilli – vokaal
Mehis Tamm – kitarr
Jörg-Erik Hanikat – kitarr
Claude Alt – bass
Andres Täht – trummid

Noortebänd 2013 tiitli omanik selgub 29. novembril Club Hollywoodis.