Märtsis on üle aastate taas võimalik näha Draamateatri laval Juhan Viidingut ja Evald Hermaküla lavastuses, mis üldiselt küll keskendub hoopis Ott Arderi eluloole. Lisaks on kohal veel Urmas Alender, Rein Rannap ja Leonhard Lapin, korraks vilksatab läbi ka Voldemar Panso.

Kristjan Karmo Ott Arderi rollis. Foto: Theatrum Hospitalis

Kristjan Karmo Ott Arderi rollis. Foto: Theatrum Hospitalis

Noorteteater Theatrum Hospitalis etendab 19.–21. märtsil Eesti Draamateatri Maalisaalis lavastust „Läbi jäätunud klaasi”. Vastuolulise sõnameistri Ott Arderi keeruline elutee kulgeb laval läbi luule ja muusika, sest oli ju Arder suuresti tuntud oma vaimukate laulutekstide poolest. Lisaks Rujale treis ta värsse ka ansamblitele Apelsin, Rock Hotell, Fix jpt.

„Läbi jäätunud klaasi” on lugu sellest, kuidas traagiliselt lõppenud noorpõlve kirglik armastus Arderi südamesse püsima jäi ning mõjutas tema loomingut ka aastakümneid hiljem.

Ott Arderit mängib laval Kristjan Karmo, Juhan Viidingut Aarne Kallas. Urmas Alendrit laulja ja kitarrist Taavi Peterson, Rein Rannapit noore põlvkonna pop-pianist, ansambli Supernova klahvimängija Erki Andres Nuut. Leonhard Lapini rollis astub üles alberttrapeežilik luuletaja Lauriito Meriloo ja Evald Hermakülat kehastab Mart Valner. Voldemar Pansole andis hääle Mart Sander. Teistes osades Katharina Kuusemets, Hendrik Rätsep, Trine Tamm, Ivonna-Ly Pachel, Paul Oskar Soe ja Katriin Kopõltseva.

Vaata lisa Theatrum Hospitalise kodulehelt.