Alates kolmapäevast, 14. märtsist jõuab kinodesse üle Eesti dokumentaalfilm Eesti esimesest ümberilmapurjetajast Ahto Valterist ning pühapäeval, 18. märtsil vestleb kinos Sõprus filmi režissööri Jaanis Valguga näitleja ja purjetaja Erki Laur.

„Ahto. Unistuste jaht". Foto: press

„Ahto. Unistuste jaht". Foto: press

Ahto Valter oli suurelt unistaja, seikleja ja meremees, kelle ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval pani noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis teda seda kõike läbi tegema.

Kangelase püsimatu meel, aastatepikkused püüdlused oma unistuste täitmise nimel ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis haruldaste arhiivimaterjalide abil toob vaatajani eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase päevikule ning reisi jooksul värvifilmile jäädvustatud kaadritele. Film manab vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo.

Vaata lisa kino Sõprus kodulehelt.