Veebruari alguses esietendus EV100 „Sajandi loo” sarjas Ugala teatri ja MTÜ R.A.A.A.M.-i koostöölavastus „Hipide revolutsioon”, mis lennutab Viljandist otse 1970.–1980. aastatesse, mil raudse eesriide kiuste siingi lillelapsed õide puhkesid.

Ugala „Hipide revolutsioon". Foto: Heigo Teder

Ugala „Hipide revolutsioon". Foto: Heigo Teder

Nemad seal võitlesid Vietnami sõja vastu, meil siin valitses nõukogude kord. Neil seal oli vaba eneseväljendus, meil siin KGB, miilits ja hulluarstid. Neil oli LSD, meie pidime leppima plekieemaldi Sopalsiga… Eestist pärit hipide psühhedeelsed rännakud viivad nii Kesk-Aasiasse kui ka sisekosmose kujuteldamatutesse soppidesse. Üks, mis oli, on ja jääb, on vägivallatu eesmärk jõuda totalitaarse režiimi südamesse ja purustada Nõukogude Liit.

Näidendi autor on üks tänapäeva Venemaa tunnustatuim näitekirjanik Mihhail Durnenkov, teksti aluseks on Vladimir Wiedemanni teosed „Maagide kool” ja „Püha kaljukitse radadel” ning eesti ja nõukogude hipide mälestused. Lavastaja Juri Kvjatkovski töid on nomineeritud korduvalt Kuldsele Maskile. Ugala teatrigaleriis on avatud ka väljapanek fotosid Terje Toomistu ja Kiwa kureeritud näituselt „Nõukogude lillelapsed: 70ndate psühhedeelne underground”.

Lisainfo, piletid ja mängukava Ugala kodulehelt.