Täna, 18. mail kell 18 avatakse OKAPI galeriis Alan Proosa näitus „Ootus”. Samaaegselt tähistatakse ka OKAPI galerii viiendat sünnipäeva.

Alan Proosa autoportree

Alan Proosa autoportree

Tartu Ülikoolis semiootikat ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafiat õppinud Alan Proosa tegeleb OKAPI galeriis toimuva näituse fotodel teemadega androgüünsus, inimlik igatsus, maskuliinne vs feminiinne, positsioonid sel skaalal, transsoolisuse aspektid, aja kriteerium ja ilu.

Olles kauaaegselt huvitunud autoportree žanrist, on „Ootus” Alani senistest näitustest tegelikult esimene enese portreid esitlev ekspositsioon. Näituse autoportreed on teostatud nn fine art fotograafilises keelesüsteemis.

OKAPI galeriist leiab loomingut, mille loomulik asupaik on inimese isiklik ruum või igapäevane keskkond. Selleks võib olla meeliköitev tarbeese või tähenduslik meene, aga ka teos, mille toime on ennekõike inspireeriv.

Näitusepinnal vahelduvad väljapanekud, mis toovad põhjalikumalt esile ühe kunstniku loomingu. Eeskätt keskendub OKAPI oma näituseprogrammis eksperimentaalsematele fotoprojektidele, performance show’dele, mis nihutavad oma meediumi piire ja kõnetavad ühiskondlikult olulisi teemasid.

„Ootuse” leiad Facebookis siit. Näitus jääb avatuks 4. juunini.