Heikki Leisi „Kronovoorid” Jaani kirikus

Tartus Jaani kirikus on alates 3. maist avatud Heikki Leisi fotonäitus „Kronovoorid”.

Tartus Jaani kirikus on alates 3. maist avatud Heikki Leisi fotonäitus „Kronovoorid”.

Foto: Heikki Leis

Foto: Heikki Leis

Näitus räägib, nagu võib aimata nimestki, ajast. Heikki Leis fikseerib aja seal, kus seda vaja pole. Seal, kus elu kulgeb omasoodu. Aja doktriini lipu all võitleva ristirüütli relvaks on kell, mille ta vallutatud aladele püsti paneb.

Tema struktureerimispingutused aga lakkavad olemast hetkel, kui ta on sealt lahkunud. Järele jääb vaid pilt, fikseeritud sündmus, pelk fakti konstateering. Mis on neis kohtades kell praegu? Kas seal üldse on mingi kell? Kultuuri ja looduse võitluses on inimene võitlemas edukat sõda, aga täielikult ei õnnestu meil oma vaenlast, kontrollimatut loodust iial korrale kutsuda. Leis varastab endale (ja meile) neid hetki, mis meile ei kuulu. Ei enne ega ka pärastpoole.

Näitus on Tartus Jaani kirikus avatud kuni 4. juunini.

Ürituse leiad Facebookis siit.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Rakenduskunsti ja aja vahel
Triennaali peanäituse teosed. Monika E. Auch „Ajamoonutus”
5 min

Rakenduskunsti ja aja vahel

Reedel, 21. aprillil saab alguse VII Tallinna rakenduskunsti triennaal, kus tuuakse kokku erinevad rakenduskunsti valdkonnad ning püütakse neid publikuga ühiselt mõtestada kontseptsiooni „Ajavahe. Time Difference” kaudu. Kuidas mõtestada rakenduskunsti nii objekti kui distsipliinina – kuidas on omavahel seotud käelisus ja intellektuaalsus?
;paranoia esitleb Eestis, Soomes ja Venemaal Serbia autori Adam Randželovitši raamatut
Adam Randželovitš

;paranoia esitleb Eestis, Soomes ja Venemaal Serbia autori Adam Randželovitši raamatut

Järgmisel nädalal esitleb rahvusvaheline kirjastuskorporatsioon ;paranoia publishing group ltd. kuues linnas – Peterburis, Helsingis, Valgas, Riias, Tartus ja Tallinnas – oma kolmekümnendat toodet, Adam Randželovitši raamatut „Lühimärkmeid laostumisest” / „Эксперименты по разложению”.
Okupatsioonide muuseumisse jõuab rahvusvaheline rändnäitus romade holokaustist
Pilt näituselt „Miranda – mustlaste holokaust”
,
1 min

Okupatsioonide muuseumisse jõuab rahvusvaheline rändnäitus romade holokaustist

Neljapäeval, 11. mail kell 17 avatakse Okupatsioonide muuseumis rändnäitus „Miranda – mustlaste holokaustˮ. Näitus kõneleb mustlastüdrukust Mirandast – tema rõõmsast lapsepõlvest Tšehhoslovakkia väikelinnas, karmist vangistusest Teise maailmasõja aegses Natsi-Saksamaa koonduslaagris ning holokaustis ellujäämisest.
Müürileht