30. ja 31. mail kell 19.00 etendub Okasroosikese Lossis eksperimentaalmuusikale ja nüüdistantsule orienteeritud tehnoloogilise teatri lavastus/kontsert „#ERROR #CORPUS #MACHINA”. Laval ja lavastaja Urmas Lüüs koostöös ansambliga Postinstrumentum.

Okasroosikese loss

Okasroosikese loss

„„#ERROR #CORPUS #MACHINA” on etendus, kus ühendatakse omavahel inimkeha ja masinad. See suhe toimib nagu fotograafia, kus kaamera on vahend, mis õpetab silma vaatama ilma kaamerata. Tehnoloogiliste vahenditega avan tajusid ning ehitan üles inimene-küborg suhet, mis aitab kehal end väljendada meetoditel, milleks selle füüsilised omadused ei küündi,” räägib lavastaja. „Erinevate konstruktsioonide abil on eesmärgiks visualiseerida meeled, mis muidu on ratsionaalse mõtlemise poolt alla surutud ning läbi väljakutsete panna need proovile.”

Lavastuse eksperimentaalne külg väljendub paljuski etenduse aja laval valmivates instrumentides ja nende kaudu: „Kui primitiivsed hõimud hakkasid endale pille ehitama, kasutasid nad selleks vahendeid, mis leidusid nö „tagaaias”. Kui elukeskkonnas leidus savi, siis leiutati sellest vilesid jne. Etenduse eksperimentaal-heliline pool on konstrueeritud samal põhimõttel. Urbanistliku nomaadist hõimuesindajana rändan mööda maastikku ja loon heli tekitamiseks vajalikud vahendid end ümbritsevast „tagaaiast“. Valmivad „instrumendid“ peegeldavad elukeskkonda ning aitavad mõtestada selles toimivat inimolendit,” räägib Urmas Lüüs lavalsündivast.

„#ERROR #CORPUS #MACHINA” jõuab lavale Sõltumatu Tantsu Ühenduse Vanalinna Päevade programmi raames.