Oktoobris on ilmad juba külmad ja õhtud pimedad. Kes end õues karastada ei soovi, saab õhtud veeta hoopis kinosaalis, mida sel kuul pole raske leida. PPAFF, Tõrva Dokfest ja Lennusadam tõmbavad filmilinad seinale nii kinomajas, muuseumis kui bussis.

2014. aasta PPAFFi avamine Tallinna Lennujaamas. Foto: Maarja Vaikmaa

2014. aasta PPAFFi avamine Tallinna Lennujaamas. Foto: Maarja Vaikmaa

Ehkki 12. oktoobrist 1. novembrini vältava järjekorras neljanda Priit Pärna animafilmifestivali põhiline toimumiskoht on Tapal, viib „Kino maale” PPAFFi programmid 25 erinevasse linnadest eemal paiknevasse kultuurimajja, raamatukokku, noortekeskusesse ja kooli. Programmide „Bussianimatsioon” ja „Laevaanimatsioon” kaudu jõuab PPAFF aga GoBusi ja Tuule Laevade teenuseid kasutavate reisijateni. 26., 29. ja 30. oktoobril näidatakse festivali kaheksat programmi Tapa Kultuurikojas kohapeal, 27. oktoobril kell 18 ja kell 20 saab sealsamas vaadata Veiko Õunpuu uusimat mängufilmi „Roukli”. Loe PPAFFi kohta lähemalt siit.

Tõrva Dokfesti raames saab aga 15.–17. oktoobrini Tõrva kinomajas Koit häid dokumentaalfilme nautida. Kolme päeva jooksul leiab endale vaatamist nii väiksem kui ka suurem filmihuviline. Filme on eesti ja välismaistelt filmitegijatelt, samuti toimuvad põnevad arutelud külalistega. Täpsem kava on selgumisel, kuid silma tasub peal hoida Dokfesti kodulehel.

Oktoobri viimasel laupäeval kutsub Lennusadam õudusfilmihuvilisi Tallinnas filmiööga halloween’i tähistama. Kell 20 algav programm sisaldab taskulambiekskursiooni näitusel „Võidujooks maailma lõppu” ning filme „The Thing from Another World” (1951 / 87 min), „The Thing” (1982 / 109 min) ning „The Thing” (2011 / 103 min). Filmide näitamine lõpeb orienteeruvalt kell 4 hommikul, muuseumist soovitatakse koju minna mööda pimedaid tänavaid. Täpsem info Lennusadama kodulehel.