Müürilehe ja Mondo eestvedamisel toimub 28. veebruaril kell 18.00 Daniel Tamme juhitav esseekirjutamise töötuba.

Illustratsioon: Nadezda Andrejeva

Semiootikadoktorant Daniel Tamme juhendamisel saavad osalejad kuulata ja arutleda essee kui ühe klassikalise artiklivormi tunnuste teemal. Kuidas sõnastada oma mõtteid, et need tõetruult lugejani jõuaksid ja lugeja tähelepanu välja teeniksid? Mismoodi esitada väiteid ja argumente ning jõuda järeldusteni? Milline on minu kui autori unikaalne hääl ja esituse stiil? Milline on see tõeline vabadus, mida üks essee saab kirjutajale pakkuda? Kuidas ületada hirmu ja kõhklust iseendas? Need on vaid mõned teemad, mida osalejad töötoas lahata saavad. Võta oma isiklik küsimus ühes ja leia sellele vastus. Töötoa eesmärk on julgustada, innustada ja kõrvaldada kirjutamise eest ahistavaid tõkkeid. Kõik autorid on pidanud kunagi kusagilt alustama, et oma hääl leida, ja kõigi teed selleni jõudmiseks on olnud erinevad. Tule leia oma tundlik sõna!

Lisaks avatud osavõtule on töötuppa oodatud ka autorid, kes mõtlevad ehk Müürilehe ja Mondo korraldataval esseekonkursil osalemisele ning tahaksid oma pead tuulutada. Lisame meeldetuletuseks konkursi lühikirjelduse!

Oled hingelt maailmamuutja või hoopis käega löönud endine idealist? Hoiad ennast kursis iga uue globaalse kriisikoldega või künnad keskendunult koduaeda? Valutad südant nii Afganistani naiste kui ka Ukraina põgenike pärast? Või oled väsinud võõraid võitlusi võitlemast? Kui tundsid ennast ära ja tahaksid oma mõtteid essee kaudu jagada, siis registreeri end julgelt töötuppa – see aitab sul enda kahtlusi hajutada ja mõtteid korrastada. Kordame: töötuba on mõeldud kõigile, ka neile, kes ei plaani konkursist osa võtta, aga on huvitatud kirjutamisest.

Ürituse leiad ka Facebookist.